3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Zamieć

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Oxenford Medical, niewielka szkocka firma farmaceutyczna założona przez  znanego mikrobiologa Stanleya Oxenforda, prowadzi badania nad zabójczymi  wirusami, poszukując skutecznych szczepionek. Od pozytywnego wyniku  testu nowego leku antywirusowego zależy jej ekonomiczna przyszłość.


 Toni Gallo, była policjantka odpowiedzialna w Oxenford za  bezpieczeństwo, ma poważny problem: jeden z laborantów doprowadził do  skażenia; niebezpieczny wirus wydostał się na zewnątrz i całej okolicy  może grozić epidemia. Tymczasem nad firmą zbierają się kolejne czarne  chmury - grupa zdecydowanych na wszystko napastników wdziera się do  pilnie strzeżonego laboratorium i wykrada próbki najgroźniejszego z  wirusów - Madoby - zdolnego zabić miliony ludzi. Kiedy gigantyczna  zamieć śnieżna uniemożliwia im ucieczkę, szukają schronienia w położonej  na odludziu, należącej do Stanleya posiadłości; terroryzują domowników.  Odcięci od świata, Stanley i jego goście mogą liczyć tylko na siebie...  i Toni, jedyną osobę, która domyśla się prawdy...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-071-6
  • Tłumacz: Jacek Manicki
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Ken Follett "Zamieć" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Karina Polega
19 czerwca 2020

Jeden z moich ulubionych pisarzy współczesnych – Ken Follet, jak zawsze zapewnił mi wspaniałą sensacyjną lekturę. Zaciekawiła mnie już na początku, potem już wciągała tylko bardziej tak, że autentycznie ciężko było mi się oderwać od czytania. Bardzo trafne dobranie bohaterów i ciekawe ukazanie perspektywy wydarzeń z wielu różnych miejsc. Autorka użyła prostego, ale bardzo ładnego języka, który czyta się szybko ale pozwala równocześnie odpowiednio szczegółowo zobrazować fabułę w głowie. Tematyka też bardzo na czasie, bo ryzyko epidemii wisi w powietrzu. Mocno niepozorny tytuł, ale po skończeniu lektury doszłam do wniosku, że lepszego naprawdę nie dałoby się dopasować. Książka godna polecenia.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę