Słup ognia

Tekst
Z serii: Filary Ziemi #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Długo oczekiwana kontynuacja najpopularniejszej sagi historycznej Kena Folletta, obejmującej powieści Filary ziemi i Świat bez końca.Zbliżają  się święta Bożego Narodzenia 1557 roku. Młody Ned Willard wraca do  rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani  mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami  nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków,  przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata.Książka  podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej – szpiegostwa i  działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za  panowania królowej Elżbiety I.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-6578-180-2
  • Tłumacz: Anna Dobrzańska, Janusz Ochab
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Ken Follett "Słup ognia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Filary Ziemi»
Świat bez końca
Słup ognia
Niech stanie się światłość
-5%
Iwon Madry
03 lutego 2020

Długo czekałem na tę książkę! Znam poprzednie dwie części, styl Folletta i tematyka bardzo mi odpowiadają. Trzecia część naprawdę trzyma poziom, zdecydowanie polecam sięgnąć po całość tym, którzy nie czytali. A ci, którzy czytali, myślę, ze sami zechcą kontynuacji ;-) Akcja toczy się w XVI wiecznej Anglii, Ned Wilard wraca do rodzinnego Kingsbrigde, w którym podczas jego nieobecności dużo się pozmieniało. Jak wiadomo szesnasty wiek to okres reformacji religijnej, ale również walki o władzę pomiędzy Marią Stiuar a Elżbietą Tudor. Mamy tu wszytko, dosłownie jak we współczesnym thrillerze szpiegowskim: miłość, zdradę, nienawiść, żądze władzy, wielkie emocje no i oczywiście nie mniej brudną jak współcześnie wielką politykę. Szkoda, że to ostatnia część..

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę