Człowiek z Sankt Petersburga

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rok 1914. Nad Europą wisi groźba wojny. W obliczu zagrożenia rosnącą  potęgą militarną Niemiec Winston Churchill, Pierwszy Lord Admiralicji,  dąży do zawarcia tajnego sojuszu wojskowego z Rosją. Na rozmowy do  Londynu przybywa wysłannik cara, książę Aleksy Orłow. Zawarciu  przymierza sprzeciwiają się rosyjscy anarchiści, przebywający na  wygnaniu w Szwajcarii. Młody anarchista Feliks Krzesiński zgłasza się na  ochotnika do niebezpiecznej misji zgładzenia Orłowa. Śmierć księcia  doprowadziłaby do zerwania negocjacji i odmieniła losy przyszłej wojny.  Czy Feliksowi uda się wykonać zadanie? W Londynie rozpoczyna się obława  na zamachowca...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7885-052-6
  • Tłumacz: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Ken Follett "Człowiek z Sankt Petersburga" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Daniela Lojek
08 maja 2020

Ken Follet jak zwykle nie zawodzi, ale i nie daje mi się porządnie wyspać! Ciężko wypuścić z rąk tak porywającą lekturę. «Człowiek z Sankt Petersburga» to intrygująca historia z życia rosyjskiego anarchisty, który wpadł w sieć powiązań jednostek najwyższych organów ówczesnej władzy oraz jego przeżyć związanych z miłością. Autor wspaniale oddał ducha angielskiej epoki z początku XX wieku, nie tylko poprzez opisy okoliczności, ale nawet w dialogach bohaterów. Mamy także interesujący przykład człowieka zaślepionego ideą. Bardzo ciekawa książka, świetnie napisana i niezwykle wciągająca. Serdecznie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę