Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy
Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 45,80  36,64 
Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy
Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy
Audiobook
Czyta Janusz German
22,90 
Szczegóły
Opis książki

Jednominutowy Menedżer odniósł tak wielki sukces w życiu zawodowym, że zapomniał o czymś niezwykle ważnym – o zdrowiu. Wciąż rozchwytywany, jadł w biegu i nie miał czasu na ćwiczenia fizyczne. Bardzo szybko przybrał na wadze, a jego oddech stał się krótki i urywany. Wkrótce odkrył, że sukces w biznesie drogo go kosztuje. W jego życiu brak było równowagi między karierą a zdrowiem.

Ta łatwa w odbiorze książka zawiera cenne wskazówki na temat radzenia sobie ze stresem i dbania o dobrą kondycję fizyczną. Autorzy napisali ją z myślą o wiecznie zabieganych ludziach biznesu, których harmonogramy są zawsze przepełnione „ważnymi i niecierpiącymi zwłoki zadaniami”. Opisane są w niej cztery ważne zasady, dzięki którym każdy może szybko wrócić do formy i ponownie spojrzeć na życie z odpowiedniej perspektywy.

Prowadząc zdrowszy tryb życia zwiększysz swoją produktywność, obniżysz poziom stresu i osiągniesz większą satysfakcję we wszystkim, co robisz.

***

Kenneth Blanchard, współautor książek Jednominutowy Menedżer, Raving Fans i Gung Ho! Jest również pomysłodawcą i autorem Biblioteki Jednominutowego Menedżera. Dr Blanchard uzyskał licencjat w dziedzinie rządzenia i filozofii na Uniwersytecie Cornell oraz tytuł magistra socjologii i doradztwa na Uniwersytecie Colgate. Tytuł doktora administracji i zarządzania obronił na uniwersytecie Cornell. Jest autorem wielu opracowań z dziedziny przywództwa, motywacji oraz zarządzania zmianami, w tym również często wykorzystywanej i cenionej pracy Management of Organizational Behavior: Utilizing Human Resources, którą napisał wspólnie z Paulem Hersey’em.

Majorie Blanchard jest współzałożycielką firmy Blanchard Training and Development, Inc, współautorką książki Working Well (napisanej wspólnie z Markiem Tagerem), a także szeroko znaną konsultantką, wykładowcą i trenerką. Przez ponad dziesięć lat współpracowała z organizacją YPO (Young Presidents Organizations), zrzeszającą młodych prezesów z całego świata. W roku 1983 czasopisma „New Woman” i „American Express” przyznały jej tytuł Mówcy Roku. Dr Blanchard jest specjalistką w dziedzinach komunikacji, przywództwa, promocji zdrowia, planowania życia i budowania zespołów.

D.W. Edington jest profesorem kinezjologii i kierownikiem Centrum Badań nad Zarządzaniem na uniwersytecie w Michigan. jest autorem i współautorem wielu artykułów i książek, w tym The Biology of Physical Activity oraz Frontiers of Exercise Biology. Jego prace związane z szacowaniem poziomu zdrowia wyznaczyły standard dla korporacji wdrażających programy ochrony zdrowia dla swoich pracowników.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2019
Ken Blanchard "Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy
Audiobook
Czyta Janusz German
22,90 
Angelina Bar
15 lipca 2020

Po rewelacyjnej lekturze Kena Blancharda z Patrizią Zigarmi pt. «Jednominutowy Menedżer i przywództwo» postanowiłam pójść o krok dalej i sięgnąć po kolejną publikację z tej serii – «Jednominutowy Menedżer. Równowaga życia i pracy». Kwestia work-life balance jest niezwykle ważna w moim życiu, toteż staram się ją doskonalić jak tylko mogę. Książka jest co prawda króciutka, ale naprawdę warto po nią sięgnąć, bo zmienia sposób myślenia i motywuje do wprowadzania zmian. Aby zachować zdrowie należy pamiętać o zachowaniu równowagi między zdrowym trybem życia, a pracą, w przeciwnym razie sukces i kariera mogą nasz kosztować więcej niż zdajemy sobie z tego sprawę. Zdecydowanie polecam, krótka ale treściwa i mądra lekturka. Na godzinkę- półtorej.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę