Opis książki

Książka ta adresowana jest do starszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Autor zręcznie łączy wątek przygodowo-kryminalny z historią. Poniżej załączamy opinię prof. Joanny Papuzińskiej.

"W powieści tej spotykamy trójkę sympatycznych bohaterów, każdy z nich reprezentuje inne pasje życiowe. Łączy ich wszakże wspólna ława szkolna, a także wspólne wysiłki aby rozwikłać podejrzaną sprawę.

Ale najważniejszym bohaterem tej książki jest Śląsk – ten najbardziej zdumiewający region naszej ojczyzny, fascynujący swą historią, krajobrazem, obyczajami, co też autor prezentuje nam z prawdziwym talentem i miłością. Okazuje się, że koloryt lokalny Rudy Śląskiej, Halemby czy Kłodnicy, niezliczonych osad bez początku i końca, bez centrum i peryferii może być nieskończonym źródłem wciąż nowych, literackich inspiracji; ale też szalonych eskapad, podczas których niejedno może się przydarzyć.

Czytałam z zapartym tchem i choć po drodze czasem zdarzyło mi się zapomnieć, że mam do czynienia z «kryminałem» w niczym nie umniejszyło to mojej ciekawości".

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 6+
  • Data dodania do LitRes: 24 stycznia 2020
Kazimierz Szymeczko "Pościg za czarną hondą" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Plus minus 16»
Kawa z kardamonem
Możesz wybrać kogo chcesz pożreć
Misia rządzi
-5%
Inne książki tego autora:
Walka o wolność 10 opowiadań z czasów rozbiorów
Kazimierz Szymeczko
22,90 13,74
Od morza do morza
Kazimierz Szymeczko
22,90 13,74
Czworo i kości
Kazimierz Szymeczko
17,90 10,74
Tetrus
Kazimierz Szymeczko
22,90 13,74
A to historia Opowiadania z dziejów Polski
Kazimierz Szymeczko
18,90 11,34
Rozwiń
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków