Nie będzie żadnej rewolucji

Tekst
Z serii: Nie-Fikcja
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Bałuty, czołgi, punk rock, zbuntowana młodzież i wtedy oni wchodzą cali na czarno. W latach 90. XX wieku przez Łódź przeszła prawdziwa burza zmian.

Zespół Cool Kids of Death, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi właśnie z Łodzi. Jego przekaz był jednak szerszy, wyrażający niepokoje tzw. Generacji NIC. Czy naprawdę dwie dekady po przełomie 1989 roku młodym ludziom pozostawała albo mrówcza praca w korpo, albo rzucanie butelkami z benzyną?

To nie jest kolejna historia wzlotu i upadku rockowego zespołu. To podróż w czasie do epoki bazarowego kapitalizmu, kaset VHS, przegrywanych płyt CD i traconych złudzeń.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 04 sierpnia 2019
  • ISBN: 978-83-66232-55-6
  • Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
  • Spis treści
Kazimierz Rajnerowicz "Nie będzie żadnej rewolucji" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Nie-Fikcja»
Nie będzie żadnej rewolucji
Krucjata polska
Ostre cięcie
-5%
Natasza Was
29 maja 2020

"Nie będzie żadnej rewolucji" to nie tylko biografia zespołu muzycznego. To krótka panorama Łodzi i jej sceny niezależnej. To szkic o kulturze masowej przełomu wieków i jako dodatek biografia zespołu. Książka napisana bardzo sprawnie, ciekawie. Czyta się szybko i interesująco. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę