Zapomniany ogród

Tekst
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Kate Morton za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Zagubione dziecko…


W przeddzień pierwszej wojny światowej na statku płynącym do Australii zostaje znaleziona porzucona dziewczynka. Tajemnicza kobieta, zwana Autorką, obiecała się nią opiekować – a potem przepadła bez śladu.


Straszliwy sekret…


W noc dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor poznaje sekret, który na zawsze zmieni jej życie. Kilkadziesiąt lat później Nell wsiada na pokład statku płynącego do Anglii, aby wreszcie odnaleźć prawdę o sobie. Droga wiedzie ją na smagane wiatrem wybrzeża Kornwalii, do tajemniczej posiadłości Blackhurst, należącej do arystokratycznej rodziny Mountrachet.


Tajemnicze dziedzictwo…


Po śmierci Nell jej wnuczka, Cassandra, otrzymuje niespodziewany spadek. Dom zwany Cliff Cottage i otaczający go ogród kryją w sobie tajemnice związane z rodziną Mountrachetów i zaginioną autorką mrocznych wiktoriańskich baśni. To tam Cassandra odkryje prawdę o swojej rodzinie i rozwikła stuletnią tajemnicę zaginionej dziewczynki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-624-7
  • Redaktor: Anna Dobrzańska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Kate Morton "Zapomniany ogród" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Donata Brodnicka
24 kwietnia 2020

Uwielbiam książki Kate Morton. Moim zdaniem, autorka potrafi tworzyć przepiękne światy literackie w klasycznym, malowniczym stylu oraz po mistrzowsku rozbudzać wyobraźnię czytelnika. Trzy linie czasowe w fabule, które nie pozwalają się oderwać, magiczna, atmosfera i rodzinna tajemnica, którą chce się jak najszybciej odkryć. Każdy kolejny rozdział był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Jestem pod dużym wrażeniem, czytanie «Zapomnianego ogrodu» było prawdziwą przyjemnością. Polecam gorąco wszystkim.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę