Strażnik tajemnic

Tekst
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Kate Morton za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Marzenia, które mogą prowadzić do zguby, rodzinne sekrety oraz niewyjaśnione morderstwo...


Angielska prowincja, rok 1961. Szesnastoletnia Laurel Nicolson wymyka się z przyjęcia urodzinowego i chowa w domku na drzewie, by samotnie snuć marzenia o chłopcu imieniem Billy, o przeprowadzce do Londynu i o swojej zawodowej przyszłości. W pewnym momencie widzi nieznajomego mężczyznę, zbliżającego się do domu i podejmującego rozmowę z jej matką, która przystanęła w otwartych drzwiach z małym dzieckiem na rękach. Chwilę później dziewczyna jest świadkiem szokującej zbrodni, której obraz położy się cieniem na jej dalszym życiu.


Anglia, rok 2011. Laurel, po latach pełnej sukcesów kariery aktorskiej,


spotyka się z siostrami w domu rodzinnym w Suffolk, by wspólnie świętować dziewięćdziesiąte urodziny umierającej matki, Dorothy. Laurel zdaje sobie sprawę, że to jej ostatnia szansa na wyjaśnienie zagadki morderstwa sprzed pięćdziesięciu lat – nieuleczonej traumy z okresu dzieciństwa. Niczym puzzle składa fragmenty mrocznej tajemnicy, której korzenie sięgają początku II wojny światowej i trwających dwa lata bombardowań Londynu. Tragiczna przeszłość powraca we wspomnieniach matki i bliskich jej osób: splątane losy trójki młodych ludzi z zupełnie różnych światów, Dorothy, Vivien i Jimmy'ego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-622-3
  • Redaktor: Magdalena Koziej
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Kate Morton "Strażnik tajemnic" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Nadia Foltyn
22 kwietnia 2020

Fantastyczna książka! Sięgając po kolejną powieść autorki, podejrzewałam czego mogę się spodziewać i jak zwykle nie zawiodłam się. Pani Morton wie jak utrzymać napięcie czytelnika i jak go zaintrygować, aby nie przerywał czytania. Fabuła przeplata dwie linie czasowej, II wojna światowa oraz okres powojenny z czasami współczesnymi, oraz ukazuje wydarzenia z perspektyw różnych bohaterów. Każda postać wnosi jakiś istoty szczegół do układanki. Rodzinna, piękna historia pełna zagadek i tajemnic. Szczególnie zaskakujące było dla mnie zakończenie. Polecam tę powieść oraz pozostałe książki Kate Morton.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę