Opis książki

Pod koniec dwudziestego wieku matka młodej redaktorki, Edith Burchill  dostaje list, który zaginął przed pięćdziesięcioma laty. Edith  postanawia odkryć tajemniczą przeszłość matki. Dowiaduje się, że została  ewakuowana razem z innymi dziećmi w 1939 roku z Londynu i przez półtora  roku mieszkała w zamku Milderhurst w Kencie, siedzibie słynnego  pisarza, Raymonda Blythe’a, autora jej ulubionej powieści z dzieciństwa,  Prawdziwa historia Człowieka z Błota.

 Edith odwiedza zamek i przekonuje się, że nadal mieszkają w nim trzy córki Raymonda.

 Pomału Edith odkrywa coraz więcej tajemnic zamku. W 1941 Juniper miała  wyjść za mąż, lecz jej narzeczony nie zjawił się w Milderhurście i od  tamtej pory słuch po nim zaginął.

 Edith dostaje zaskakujące zlecenie napisania wstępu do Prawdziwej historii Człowieka z Błota i wyjaśnienia zagadkowej genezy utworu. Podczas drugiej wizyty w zamku  najstarsza siostra, Percy odsłania przed nią wszystkie zagadki  Milderhurstu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-110-2
  • Tłumacz: Izabela Matuszewska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Kate Morton "Milczący zamek" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne książki tego autora:
Dom w Riverton
Kate Morton
28,50
Dom nad jeziorem
Kate Morton
34
Zapomniany ogród
Kate Morton
34
Strażnik tajemnic
Kate Morton
33
Strażnik tajemnic
Kate Morton
29
Rozwiń
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków