Dom nad jeziorem

Tekst
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Kate Morton za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Zaginione dziecko, opuszczony dom i nierozwiązana zagadka rodzinnej tragedii sprzed lat.


Rodzinna tragedia…


Czerwiec 1933 roku. Mieszkańcy posiadłości  w Kornwalii zwanej Domem nad Jeziorem, żyją przygotowaniami do obchodów przesilenia letniego. Wielkie przyjęcie kończy się jednak tragicznie, a zniknięcie jedenastomiesięcznego synka właścicieli nie jest jedyną stratą, jaką tej nocy ponoszą członkowie rodziny Edevane’ów.


Opuszczony dom…


Rok 2003. Sadie Sparrow, detektyw dochodzeniówki londyńskiej policji, po śledztwie, w którym nie potrafiła zachować profesjonalnego dystansu do sprawy, zostaje wysłana na przymusowy urlop. Wykorzystuje go na odwiedziny u dziadka w Kornwalii. W trakcie jednej z wędrówek po okolicy trafia na dom, który wygląda tak, jakby przed laty zatrzymał się w nim czas.


Nierozwiązana zagadka


Tymczasem Alice Edevane, sędziwa autorka wziętych powieści detektywistycznych, wiedzie wygodne życie w swoim eleganckim londyńskim domu… Do czasu, aż Sadie Sparrow zacznie zadawać niewygodne pytania o przeszłość jej rodziny i przedzierać się przez gąszcz tajemnic, od których pisarka uciekała przez całe życie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-623-0
  • Redaktor: Izabela Matuszewska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Kate Morton "Dom nad jeziorem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Joanna Figura
15 maja 2020

Wielowątkowa, obyczajowa, przepiękna opowieść o sile matczynej miłości, oraz poświęceniu dla innych, z akcją dziejąca się na tle malowniczego krajobrazu. Jest i element kryminału, nierozwiązanej zagadki sprzed laty, który dodaje fabule tajemniczego klimatu. Bardzo cenię twórczość autorki, jej powieści wciągają mnie bez reszty, pomagają się zrelaksować i nabrać dystansu. Świetnie napisana książka, gładko prowadzona fabuła, przez co czyta się bardzo szybko. Szczególnie zżyłam się z główną bohaterką, która swoim tokiem myślenia nieraz przypominała mi mój własny. Intryguje po ostatnią stronę. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę