Królestwo kłamstw

Tekst
Podróż w głąb świata cyberprzestępców
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Królestwo kłamstw
Królestwo kłamstw
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 66,90  53,52 
Królestwo kłamstw
Audio
Królestwo kłamstw
Audiobook
Czyta Magda Karel
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Jak naprawdę wygląda świat cyberprzestępców?

Czy cyberinwigilacja zagraża każdemu?

Fascynująca opowieść o ciemnej stronie Internetu, napisana jak dobry thriller.

Ktoś tworzy hakerską sieć w jednym z największych banków świata Mieszkający w USA Rosjanin zbija fortunę na hakowaniu sportowych samochodów – włamuje się do oprogramowania aut i zmienia ich parametry, aby miały lepsze osiągi. Niespełna 20-letnia Rumunka przystępuje do tajnej grupy, która specjalizuje się w wyłudzaniu okupów poprzez przechwytywanie prywatnych danych: zdjęć, filmików, nagrań z kamerek internetowych.

Na przykładzie indywidualnych historii Kate Fazzini, dziennikarka „Wall Street Journal” i ekspertka od cyberbezpieczeństwa, wyjaśnia głębsze zjawiska. Pokazuje działanie dark netu, związki cyfrowej przestępczości z polityką, wywiadem międzynarodowym, sektorem finansowym i osobami publicznymi.

Autorka udowadnia, że nasze wyobrażenia na temat hakerów i polujących na nich specjalistów często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Prawda jest inna, znacznie bardziej przerażająca…

Książka idealna dla miłośników seriali Black Mirror i Mr. Robot.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 października 2020
  • Rozmiar: 230 str. 35 ilustracji
  • ISBN: 9788308071632
  • Tłumacz: Dorota Malina
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Kate Fazzini "Królestwo kłamstw" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Królestwo kłamstw
Audiobook
Czyta Magda Karel
34,90 
Florian Dolecki
09 listopada 2020

"Królestwo kłamstw" to świetna lektura, poruszająca tematykę cyberprzestępczości. Kilka historii ludzi różnych narodowości, których wspólnym mianownikiem jest bycie hakerem. Książka, która uświadomiła mi jak wiele nie wiedziałem na ten temat i jednocześnie nieco przeraziła, bo naprawdę łatwo jest zrobić sobie krzywdę przez nieuwagę surfując po Internecie. Thriller, który wciągnął mnie od pierwszych stron, zwłaszcza, że opisane tu historie są oparte na prawdziwych życiorysach. Po tej lekturze pomyślę dwa razy zanim coś udostępnię w sieci. Świetna książka, polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę