CzarnobylTekst

Instrukcje przetrwania
Z serii: Reportaż
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu miała miejsce największa w dziejach katastrofa elektrowni jądrowej. Natychmiast rozpoczęła się gigantyczna akcja ratunkowa, a przez kolejne miesiące lekarze i niektórzy działacze partyjni z ogromnym poświęceniem walczyli o to, by zminimalizować wpływ eksplozji na zdrowie ludności zamieszkującej skażone tereny. Jednak równocześnie trwały inna akcja - propagandowa - a jej stawką były nie tylko interesy Związku Radzieckiego, lecz także wszystkich państw wykorzystujących energię jądrową.

Kate Brown spędziła lata, wertując dokumenty w archiwach, przeprowadziła setki wywiadów z mieszkańcami Strefy Wykluczenia, z politykami, radzieckimi i zagranicznymi specjalistami od atomu. W efekcie szczegółowo opisała wydarzenia, które nastąpiły po katastrofie, ale przede wszystkim przygotowała wstrząsającą relację z tego, jak (i dlaczego) rządzący, ludzie nauki i media całego świata wspólnie wykreowali tę opowieść o Czarnobylu, którą znamy do dziś.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380498617
  • Tłumacz: Tomasz S. Gałązka
  • Wydawca: Czarne
  • Spis treści
Kate Brown "Czarnobyl" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Reportaż»
Usługa czysto platoniczna
Zapaść
Kraj niespokojnego poranka
-5%
Adelajda Kozloska
26 marca 2020

Bardzo wnikliwe badania autorki nad tematem katastrofy w Czarnobylu, stu stronicowa bibliografia mówi sama za siebie. Książka dla osób, które pragną dogłębnie poznać temat i poznać skutki tego tragicznego wydarzenia, które dotyczą tak na dobrą sprawę każdego z nas. Dla mnie to przerażający, ale pierwszorzędny reportaż. Gratuluję autorce.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę