Koniec świata nr 13

Tekst
Z serii: To lubię
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Dwunastoletnia Sabina żałuje, że nie mieszka w bloku jak wszyscy, a jej tata nie jest elektrykiem. Jednak kamienica na Końcu świata numer 13 to jej dom. Jak się okazuje – absolutnie wyjątkowy! To pachnąca sztuką i cyganerią przyjazna przystań dla znajomych artystów, to dźwięki tanga, to kolorowe ptaki cudaki.

Sabina powoli zaczyna dostrzegać, że artystyczna rodzina to najpiękniejsze, co mogło się jej przytrafić w życiu. Podobnie jak pierwsza wakacyjna praca i nowy przyjaciel na dobre i na złe. Dziewczyna czuje w kościach, że idzie nowe. Niektórzy nazywają to „dorastaniem”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 stycznia 2020
  • Rozmiar: 180 str. 71 ilustracji
Katarzyna Ryrych "Koniec świata nr 13" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«To lubię»
Konserwator z Warszawy
Oj, Hela!
Milioner z Gdańska
-5%
Malina Czepiel
31 sierpnia 2020

Poznajcie dwunastoletnią Sabinę, starającą się odpowiedzieć sobie na pytania, które nasuwają się w miarę dorastania. Jej nietypowa rodzinka artystów przysparza jej wielu trosk, marzy o tym aby mieć zwyczajnych rodziców, z czasem jednak dziewczyna nauczy się, że to tak naprawdę ogromne szczęście. W ich kamienicy są roi się od przeróżnych cudaków i cyganów, a Sabina zastanawia się, czy to powody do wstydu. I choć na pierwszy rzut oka dziewczyna nie widziała żadnych podobieństw między sobą, a rodzicami, z czasem odkrywa swój talent. Książka na pewno będzie wartościowa lekturą dla młodych czytelników, zwłaszcza dziewczyn, płynie z niej wiele mądrości i morałów. Gorąco polecam «Koniec świata nr 13».

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę