Śreżoga

Audio
Z serii: Lipowo #12
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Śreżoga
E-book
35,90  26,21 
Szczegóły
Opis książki

Dwunasty tom sagi o Lipowie. Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński boi się, że to aspirant Daniel Podgórski, który odkrył, że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem. Czyżby przyszedł się zemścić? Tymczasem w okolicy giną jeszcze trzy osoby. Właściciel zajazdu wygląda wprawdzie, jakby spokojnie zasnął, ale jego pracownica nie ma tyle szczęścia. Jej ciało zostaje brutalnie zmasakrowane. Kilkanaście kilometrów dalej, na cichej leśnej polanie, ktoś ustawił aparat fotograficzny. Jego obiektyw skierowany jest na porąbane ciało młodego mężczyzny. Tylko twarz pozostaje nienaruszona. Zamiast dłoni i stóp sterczą za to groteskowe ptasie nóżki. Ale to nie pierwszy raz, kiedy sprawca zabiera ze sobą trofeum. Dwa lata wcześniej ginie pewna młoda dziewczyna. Ona również zostaje w ten sposób okaleczona. Kim jest i dlaczego wygląda, jakby przybyła z przeszłości? Co oznacza dziwny znak, który rysuje pewna pisarka? I czy prawdą jest, że kto usłyszy dźwięk wrzeciona kikimory, ten umrze?

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction «Policjanci. Ulica», «Policjanci. Bez munduru» i «Policjanci. W boju», w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach . Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki «Policjanci. Ulica» i «Policjanci. Bez munduru» otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii «Policja w literaturze».

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 25 listopada 2020
  • ISBN: 9788381694360
  • Lektor: Laura Breszka
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Katarzyna Puzyńska "Śreżoga" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Śreżoga
E-book
35,90  26,21 
Książka należy do serii
«Lipowo»
Pokrzyk
Śreżoga
Martwiec
-5%
Martyna Wos
11 stycznia 2021

Ze zniecierpliwieniem czekałam na kolejną część jednej z moich ulubionych serii kryminalnych i było warto! Puzyńska trzyma poziom i dostarcza nowych wrażeń, wodzi za nos czytelnika i nie pozwala mu domyślić się rozwiązania śledztwa. Intrygująca, skomplikowana zagadka morderstw i ogromna liczba postaci nie pozwoliła mi się nudzić nad tą książką. Tak strasznie chciałam wiedzieć, kto to wszystko zrobił, że czytałam nawet w nocy. «Śreżoga» jest jednym z najlepszych tomów sagi. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę