3 książki za 35 oszczędź od 50%
Katarzyna Puzyńska

Katarzyna Puzyńska

Katarzyna Puzyńka to polska autorka książek kryminalnych, które rozgrywają się w wymyślonej przez nią wsi Lipowo. Autorka urodziła się w 19... Szczegóły

O autorze

Katarzyna Puzyńka to polska autorka książek kryminalnych, które rozgrywają się w wymyślonej przez nią wsi Lipowo.

Autorka urodziła się w 1985 roku i uzyskała wykształcenie psychologiczne. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, jednak zrezygnowała z posady aby poświęcić się pisaniu. Osiągnięte przez niż kwalifikacje nie poszły jednak na marne – autorka zaczęła bowiem pisać kryminały psychologiczne.

Twórczość

Jej debiut w 2014 roku – “Motylek”, o policjantach we wsi Lipowo, spotkał się z doskonałymi recenzjami i zapoczątkował dynamiczną karierę pisarki. Kryminały Puzyńskiej to psychologiczne opowieści z wątkiem obyczajoym, które trzymają w napęciu do ostatniej strony. Katarzyna Puzyńska napisała również takie pozycje jak “Policjanci. Ulica” i ‘Policjanci. Bez munduru”, które przedstawiają pracę służb “od kuchni”.

Lipowo, choć fikcyjne, inspirowane jest prawdziwą miejscowością niedaleko Brodnicy – Pokrzydowem, które jest dla autorki miejscem szczególnym z czasów dzieciństwa, gdzie przyjeżdżała na wypoczynek wakacyjny. Seria o Lipowie liczy obecnie dziewięć pozycji.

Autorka kocha zwierzęta, od wielu lat jest też weganką. Prócz pisania jej pasją jest bieganie i jazda konna. Miłością darzy również muzykę punkową i rockową, a jej ciało zdobią liczne tatuaże, które są dla autorki symboliczne i bardzo ważne.

Publikacje

Do najbardziej popularnych książek Katarzyny Puzyńskiej należą:

  • ”Trzydziesta pierwsza”
  • ”Z jednym wyjątkiem”
  • ”Dom czwarty”
  • ”Nora”
  • ”Radzenice”

Kupujcie, pobierajcie i czytajcie online ksiązki Katarzyny Puzyńskiej na LitRes. A dla tych, którym bardziej podoba się słuchać niż czytać, polecamy audiobooki.