Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska to polska autorka tekstów, piosenkarka, kompozytorka i pisarka. Urodziła się 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie, gdzie r... Szczegóły

O autorze

Katarzyna Nosowska to polska autorka tekstów, piosenkarka, kompozytorka i pisarka.

Urodziła się 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie, gdzie również uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 11. Już w najmłodszych latach należała do chórku szkolnego. W późniejszym czasie, po ukończeniu edukacji, śpiewała w chórze Politechniki Szczecińskiej, równocześnie pracując na co dzień na poczcie. Artystka nie miała prostego dzieciństwa, jej ojciec zajmował się marynarstwem i był osobą uzależniona od alkoholu, natomiast rodzina ze strony matki, została wymordowana 1 listopada 1943 podczas zbrodni w Kałęczynie.

Twórczość

Pierwszym zespołem, w którym artystka zaczęła wokalną karierę były Szklane Pomarańcze, natomiast pierwszy publiczny występ miał miejsce z zespołem Włochaty w 1989 roku podczas koncertu w szczecińskim klubie „Pinokio”. W roku 1992 dołączyła do rockowego zespołu Hey założonego przez Piotra Banacha. Jako wokalistka grupy śpiewała i pisała teksty przez 25 lat (1992–2017), zespół wydał 11 albumów studyjnych. Nosowska odebrała 32 statuetki Fryderyków z zespołem Hey, w tym 5 dla autora roku. Artystka została również doceniona nagrodami w innych dziedzinach, między innymi – była trzykrotnie nagradzana za „najlepszą kreację aktorską” na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film, została też laureatką Paszportu „Polityki” – Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2018 ukazała się jej debiutancka powieść pt. „A ja żem jej powiedziała…” wydana we współpracy z wydawnictwem Wielka Litera. Książkę wyróżniono tytułem Bestsellera Empiku 2018 w kategorii „literatura polska”.

Nosowska publikowała również felietony w takich miesięcznikach jak “Filipinka”, “Muza” oraz “Zwierciadło".

Publikacje

Kasia Nosowska jest autorką takich książek jak:

  • "A ja żem jej powiedziała…"
  • "Powrót z Bambuko"

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Katarzyny Nosowskiej na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy