Ostatni rozdziałTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fascynujący debiut. Grająca schematami i konwencjami, wciągająca powieść szkatułkowa, w której przyszłość i teraźniejszość przenikają się płynnie, a napięcie miesza się z humorem. Zraniona przed laty, porzucona przez partnera bez słowa wyjaśnienia Olga nie potrafi zbudować trwałego, szczęśliwego związku. Uczęszcza na terapię, której owocem jest książka przeplatana prawdziwymi retrospekcjami.

Ola prowadzi księgarnio-kawiarnię, tłumaczy literaturę niemiecką i żyje w nieformalnym związku z Pawłem, z którym ma córeczkę, czteroletnią Hanię. Kiedy decyduje się na ślub, jej spokój burzy telefon od niewidzianego od lat byłego partnera. Carl pragnie wyjaśnić, dlaczego niegdyś ją zostawił. Choć Ola nie chce z nim rozmawiać, perspektywa poznania prawdy i osiągnięcia spokoju jest kusząca.

Historia Oli staje się dla Olgi katalizatorem zmian. Przeszłość powraca, ale jakie będzie miała znaczenie?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
Katarzyna Kalista "Ostatni rozdział" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Linda Kaczka
09 listopada 2020

Bardzo lubię powieści w stylistyce pudełkowej, tak zwanej «powieści o powieści». Główna bohaterka – Olga, po rozstaniu mężem pisze książkę. „Germanicus”, czyli książkowa powieść, to historia tłumaczki języka niemieckiego i właścicielki księgarnio-kawiarni. Kobieta pisze książkę, która pozwala jej rozliczyć się z bolesnym związkiem z przeszłości. Obie linie fabularne maja wiele wspólnego, jednak mieszają się i uzupełniają nawzajem. Aż trudno uwierzyć, że to debiut autorki. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę