Zranić marionetkę

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Zranić marionetkę
Zranić marionetkę
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 67,80  54,24 
Zranić marionetkę
Audio
Zranić marionetkę
Audiobook
Czyta Zbigniew Zamachowski
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie.

Kto w naszym życiu pociąga za sznurki?

Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić.

Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?

Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów.

Katarzyna Grochola - najpopularniejsza polska pisarka, której książki sprzedały się w nakładzie prawie pięciu milionów egzemplarzy. Inspiruje i zachwyca. I zaskakuje. Tym razem znakomitą powieścią kryminalną.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 390 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308067819
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Katarzyna Grochola "Zranić marionetkę" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Zranić marionetkę
Audiobook
Czyta Zbigniew Zamachowski
34,90  25,48 
Czesława Platek
09 czerwca 2020

Uwielbiam książki Katarzyny Grocholi. Zastanawiałam się jak autorka sprawdzi się w roli pisarki kryminałów, osobiście znam ja raczej z obyczajówek czy tekstów o miłości. Książka okazała się rewelacyjna, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i wciągnęła praktycznie od pierwszego rozdziału. Przerażająca tematyka dotycząca molestowania w rodzinie i obojętności otoczenia… Wciągająca fabuła, świetni bohaterowie, charyzmatyczna dwójka śledczych głównych i intrygujące dochodzenie z mylącymi poszlakami. Zakończenie było dla mnie niezłym zaskoczeniem. Ciekawie było zobaczyć pisarkę od innej strony. Moim zdaniem «Zranić marionetkę» wyszła rewelacyjnie, kawał dobrego thrilleru. Polecam gorąco miłośnikom kryminałów!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę