Trzepot skrzydeł

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ciemna strona miłości i jasne oblicza odwagi

Opowieść o uczuciu przeradzającym się w uzależnienie, o związku, który staje się koszmarem i o odwadze pozwalającej wyrwać się ze spirali, z której, wydawałoby się, ucieczka jest niemożliwa.

Hanka ma męża, pracę, własny dom. Dlaczego jednak nie jest szczęśliwa? Przecież kocha i jest kochana. A jednak jej życie jest zupełnie inne niż się wydaje… Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, spełniają się wróżby sprzed lat…

Przemoc domowa dzieje się w ukryciu.

Czasem niewidoczna dla innych – zabija,

niewygodna dla tych, którzy widzą – zatruwa.

Dzieje się w naszych domach – co zrobimy?

Katarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Przed laty napisała powieść o przemocy, która została docenioną i polecaną przez terapeutów lekturą. To opowieść tak żywa i uniwersalna, że czyta po latach wciąż chwyta ze serce.

„Właściwie to dobre słowo. Taka przykrywka do wszystkiego, czego nie chcemy powiedzieć. Właściwie to znaczy prawie kłamstwo. Właściwie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszystko”. (fragment książki)

“Jest to bezwzględnie książka o miłości, albo książka o miłości bezwzględnej”.

Katarzyna Grochola

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 października 2020
  • Rozmiar: 120 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308072035
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Katarzyna Grochola "Trzepot skrzydeł" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Emilia Kowal
30 grudnia 2020

"Trzepot skrzydeł" to zdecydowanie moja ulubiona książka autorstwa Katarzyny Grocholi, a przeczytałam prawie wszystkie.. :) Trzyma w napięciu, zaskakuje, jest mądrą i zmuszającą do refleksji książką. Nie sposób opanować łez po przeczytaniu. Polecam każdemu miłośnikowi ambitnej literatury.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę