Katarzyna Berenika Miszczuk

Katarzyna Berenika Miszczuk

Katarzyna Berenika Miszczuk – współczesna polska pisarka, z wykształcenia lekarz. Urodziła się 2 września 1988 roku w Warszawie. Ukończyła W... Szczegóły

O autorze

Katarzyna Berenika Miszczuk – współczesna polska pisarka, z wykształcenia lekarz.

Urodziła się 2 września 1988 roku w Warszawie. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Pierwszą powieść pod tytułem „Wilk” napisała w wieku piętnastu lat. Trzy lata później książka została wydana przez wydawnictwo Muza. W 2009 roku światło dzienne ujrzała kontynuacja zatytułowana „Wilczyca”, za którą pisarka została nominowana do Nagrody Nautilus – corocznego plebiscytu czytelników na najlepszy fantastyczny utwór literacki. Od 2010 roku pisarka związana jest z wydawnictwem W.A.B. oraz Uroboros.

Rozgłos przyniosła jej tak zwana „seria anielsko-diabelska” o przygodach studentki, która po tragicznej śmierci trafia do piekła. Na cykl składają się trzy powieści:

  • „Ja, diablica” (2010)
  • „Ja, anielica” (2011)
  • „Ja, potępiona” (2012)

Autorka wciąż szuka gatunku, w którym będzie czuć się najlepiej, dlatego do tej pory książki, które wychodziły spod jej ręki są bardzo zróżnicowane. Oprócz fantasy napisała powieść grozy, science fiction i kryminał.

Jednym z zainteresowań pisarki jest mitologia słowiańska, co zainicjowało serię „Kwiat paproci”. Pierwsza część tego cyklu zatytułowana „Szeptucha” otrzymała tytuł Książki Roku 2016 w kategorii literatura fantastyczna, przyznawany przez portal lubimyczytać.pl. Należy dodać, iż autorka otrzymała wspomnianą nagrodę aż trzykrotnie.

Katarzyna Berenika Miszczuk wraz z innymi współczesnymi pisarzami wzięła udział w projekcie, którego wynikiem są dwa zbiory opowiadań:

  • „Pierwsza miłość”
  • „Porozmawiajmy o pierwszej miłości”

Książki Katarzyny Bereniki Miszczuk można czytać online na stronie LitRes lub pobrać w formatach fb2, txt, epub, pdf.

Podobni autorzy