Nalewka zapomnienia

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Jaga zbudowała swój świat na materialnych fundamentach. Ma dobrze płatną pracę, samochód jak czołg, apartament w modnej dzielnicy. Nie jest szczęśliwa, ale nie robi z tego problemu.

Niespodziewanie dowiaduje się, że jej życie długo nie potrwa. Dlatego postanawia wyjechać i sama nie do końca wiedząc jak, ląduje na pograniczu cywilizacji. W skrzypiącej chałupie bez bieżącej wody i z niedrożnym piecem. Mając za sąsiadkę wiejską szeptuchę oraz ponure indywiduum, będące mistrzem technik negocjacyjnych. Mętną materię rzeczywistości rozjaśniają ptaszki pogwizdujące przeboje z lat siedemdziesiątych.

Kasia Bulicz-Kasprzak – Kiedy byłam mała, spędzałam wakacje u babci na Roztoczu. To był dla mnie niezwykły, baśniowy świat – szukałam w trawie krasnoludków i całowałam żaby. Nalewka zapomnienia to koktajl z tych wspomnień i moich literackich fascynacji.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 marca 2020
  • Czas trwania: 8 godz. 02 min 54 sek.
  • ISBN: 978-83-8194-211-9
  • Lektor: Joanna Domańska
  • Wydawca: Storybox
Kasia Bulicz-Kasprzak "Nalewka zapomnienia" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Kazimiera Was
16 kwietnia 2020

Niezwykła powieść obyczajowa poruszająca trudny temat. Pracująca dla wielkiej firmy Jaga, niedawno dowiedziała się, że ma raka mózgu. Postanawia spędzić ostatnie miesiące życia na Roztoczu, w chacie jej dziadków, gdzie panuje spokój. Oczekiwania co do pojednania z przyrodą w tym pięknym miejscu przechodzą pojęcie Jagi, która w pewnym momencie zaczyna wchodzić w dyskusję z różnymi zwierzętami. Dodatkowo pojawia się wzruszający motyw romansu z weterynarzem. Wciągająca, poruszająca historia. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale już teraz wiem, że na pewno nie ostatnie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę