Czarne złotoTekst

Wojny o węgiel z Donbasu
Z serii: Reportaż
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Donbas znaczy węgiel. To dzięki niemu zbudowano tam miasta i fabryki.

Przez dekady przyciągał awanturników, uciekinierów i biznesmenów z całej Europy. Wojna i rosyjska agresja nic w tej kwestii nie zmieniły. Czarne złoto Donbasu wciąż idzie w świat. Dzisiaj handlu nim nie kontroluje jednak ani Ukraina, ani jej wielki biznes. Z błogosławieństwem Rosji przejęli go separatyści i związani z nimi przedsiębiorcy. Przemycają węgiel przez granicę, załatwiają mu lewe papiery i sprzedają dalej, mimo nałożonego przez Ukrainę zakazu, którego łamanie uznaje się tam za finansowanie terroryzmu. W niechlubnym procederze biorą również udział prywatne firmy z Polski. Śledztwo dziennikarskie w tej sprawie trwało dwa lata i objęło dwanaście państw. Jego rezultaty trzymają Państwo w rękach.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 08 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 370 str. 6 ilustracji
Michał Potocki "Czarne złoto" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Reportaż»
Beze mnie jesteś nikim
Izmir
Żeby nie było śladów
-5%
Amanda Kubicka
30 grudnia 2020

Ciekawa, jednak przeznaczona głównie dla osób zorientowanych w sytuacji geopolitycznej Ukrainy. Ja średnio orientuję się w tym temacie, więc momentami było ciężko. Mimo to czytałam z ogromnym zainteresowaniem, a sięgnęłam głównie dlatego, że znam wcześniejsze reportaże autora. Rewelacyjny styl.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę