Królowie bajekTekst

Opowieść o legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych
Z serii: Poza serią
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
  • Pobierz:
Opis książki

Każdy zna Bolka i Lolka, Reksia czy Baltazara Gąbkę, ale nie każdy wie, że wszystkie te postaci są efektem pracy jednego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej – miejsca pełnego pasjonatów, którzy w szarych latach PRL-u poruszali masową wyobraźnię. A co działo się za zamkniętymi drzwiami? Pojawiali się i znikali tajemniczy milionerzy, a wraz z nimi obiecane pieniądze, rozgrywały się sceny zazdrości, w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął też sam dyrektor. A może to tylko fikcja wymyślona przez królów bajek? Jedno jest pewne: w studiu działy się rzeczy nadzwyczajne. Podział na „bolkowców” i „reksiowców”, tajna ściana otwierana na ustalone hasło, wykorzystywanie sztucznego miodu zamiast kleju.

Ta książka to nostalgiczna opowieść o nieposkromionej wyobraźni i o twórcach, którzy na stałe wpisali się do historii polskiej animacji.

Partnerem wydania jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 października 2020
  • Rozmiar: 370 str. 107 ilustracji
Leszek K. Talko "Królowie bajek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiera Cisek
29 grudnia 2020

Bardzo dobra książka, znajdziecie w niej dość skomplikowaną historię Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, krótki zarys wyprodukowanych filmów, a także rysy biograficzne najważniejszych i najbarwniejszych twórców z nim związanych. No i oczywiście kawał historii Polski.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę