3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Ostre cięcie

Tekst
Jak niszczono polską kolej
Autor:
Z serii: Nie-Fikcja
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wielkie reformy, miliardy z Unii na zrównoważony rozwój, rekordy prędkości pociągów i ilości pasażerów, a tymczasem polskimi kolejami w III RP wciąż jeździ mniej ludzi niż w PRL-u, a najnowsze tabory mają problem z osiągnięciem czasu przejazdów sprzed wojny. Co się stało, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle?

To nie tylko efekt propagandy kolejnych ministrów, dyrektorów i prezesów spółek kolejowych, ale również skutek celowej polityki polskich rządów, niezależnie od opcji politycznej. Polscy decydenci - wbrew światowym trendom i eksperckiej wiedzy - przyjęli sobie za cel likwidację „nierentownej” infrastruktury, odbierając całym miastom i miasteczkom ich „okno na świat”.

Czy zapaść polskiej kolei była niemożliwa do uniknięcia? Karol Trammer nie tylko opisuje kto i jak likwidował polską kolej, ale również wskazuje na polityczne mechanizmy, które sprawiły, że stała się możliwa ta piękna katastrofa polskiego kolejnictwa, a także całkiem naoczne katastrofy jak w Szczekocinach, na stacji Baby, czy w Korzybiu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 grudnia 2019
  • ISBN: 978-83-66232-59-4
  • Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
  • Spis treści
"Ostre cięcie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Gerwazy Pluto
28 sierpnia 2020

"Ostre cięcie" autorstwa Karola Trammera to publikacja nie tylko dla miłośników kolei. Na pewno informacje w niej zawarte dla wielu osób będą tylko potwierdzeniem tego co już od dawna podejrzewali, dla innych może okazać się szokująca. Ja momentami aż otwierałem oczy ze zdziwienia jak wielka potrafi być ludzka głupota i skala zaniedbań. Opowieść o tym dlaczego polska kolej jest w takim, a nie innym stanie. Rzeczowe wyjaśnienia, bogata bibliografia i mnóstwo informacji historycznych. Ogromna ilość informacji ale i wzbudzonych emocji, najczęściej jest to śmiech przez łzy. Smutno czasem czytać o tak przygnębiającej prawdzie, o niszczeniu polskiej kolei i to zgodnie z prawem. Jednak zdecydowanie warto i polecam, choć były momenty, że chciałem rzucić książką o ścianę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę