3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Oliwer Twist

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Akcja powieści toczy się w Anglii: początkowo w prowincjonalnym miasteczku, później w Londynie, a także innych miejscach kraju. Czas akcji nie jest bliżej określony, ponieważ narrator uznaje to za rzecz zbędną.


Tytułowy bohater, sierota, zostaje umieszczony wraz z innymi pozbawionymi rodziny dziećmi w sierocińcu, w którym głód, zimno i nieludzkie traktowanie to codzienność i prowadzi do licznych zgonów dzieci. Oliver, któremu mimo wszystko udało się przeżyć, w dniu swoich dziewiątych urodzin zostaje zabrany do kolejnego przytułku, w którym ma „zdobyć wykształcenie i nauczyć się pożytecznego rzemiosła”. Głodzony i poniewierany, zostaje wyrzucony, gdy prosi o dokładkę i odtąd próbuje samodzielnie dać sobie radę w życiu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Charles Dickens "Oliwer Twist" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Natalia Pich
25 kwietnia

Wspaniała powieść, której głównym tematem są perypetie młodego, wrażliwego i bezbronnego chłopca. Znakomite wątki ukazujące wzajemną pomoc i dobroć serca skierowaną do chłopca przez innych bohaterów powieści, dzięki którym, przez serce czytelnika wlewa się duża dawka ciepła i nadziei. Do tego znakomity warsztat pisarski autora. Książka ponadczasowa, którą powinien przeczytać każdy. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę