Moja siła. Jak przerwać krąg przemocy i zacząć życie bez lękuTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Moomy Bookstagram
13 maja

„MOJA SIŁA. JAK PRZETRWAĆ KRĄG PRZEMOCY I ZACZĄĆ ŻYCIE BEZ LĘKU.”


Justyna Moraczewska Wydawnictwo Słowne


Siła tkwi w każdej kobiecie. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście słabe i nic nie warte. To, że teraz jest źle nie znaczy, że już tak zawsze będzie. Walczcie o dobro dla siebie i swoich dzieci.


Dzięki Wydawnictwu Słowne miała przyjemność przeczytać tą niesamowitą książkę. Jestem nią bardzo zachwycona. Autorka pokazuje nam, że z domowym tyranem trzeba walczyć i nie wolno się jemu poddawać. Nigdy nie ma zgody na przemoc fizyczną i psychiczną. W książce „Moja siła” znajdziecie historie kilku kobiet, którym udało się uwolnić od swojego oprawcy. Znajdziecie również krótkie rozmowy z ekspertami a właściwie 5 pytań do… między innymi radcy prawnego, instruktora terapii uzależnień i policjantki.

Jestem dumna z tych kobiet. Zawalczyły o swoje lepsze jutro i wygrały. Nie poddały się. Kat zawsze pozostanie katem. Nie wierzcie, że jak raz uderzył i przeprosił nie zrobi tego ponownie. Często oprawcy biją tak, żeby nie było widać. Słaba psychicznie kobieta uzna, że tak musi być. To jest nieprawda. Na to co dzieje się w waszym domu patrzą dzieci.

Dzieci cierpią więcej niż my dorośli. I często to czego nauczą się w domu będą uczyć w swoim domu. Przemoc stosowana w domu odbija się także na ich psychice i nie wykluczone, że dzieci będą takie same jak ich rodzice.

Panie, które opowiedziały autorce swoje historie dają nam złote rady. Mówią o czerwonych lampkach i innych sygnałach, które mogą świadczyć o tym, że dany mężczyzna to potencjalny damski bokser.

Warto wziąć je do serca. W książce również jest opisana historia pewnej pani, której ojciec znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Jak ona sobie radzi w życiu? Bardzo pouczająca historia dla każdego rodzica.

Czy przemoc fizyczna jest gorsza od przemocy psychicznej?

Moim zdaniem przemoc psychiczna jest znacznie gorsza. W przemocy fizycznej rany się zagoją. I przeważnie je widać – można zareagować. Przemocy psychicznej niestety nie widać. Nie tak łatwo jest ją wykryć. Ta wewnętrzna rana zostaje z nami do końca życia. Wydaje mi się, że jest niestety znacznie częściej stosowana niż przemoc fizyczna. Dlatego proszę przeczytajcie książkę «Moja siła».

Może akurat ona przyczyni się do uratowania waszego życia. Do otworzenia oczu, że tak nie powinno być.

Jeżeli jesteście ofiarami przemocy domowej nie bójcie się prosić o pomoc.

W książce „Moja siła” znajdziecie również przydatne numery telefonów, dzięki którym możecie otrzymać pomoc.


Z całego serca polecam „Moja siła. Jak przerwać krąg przemocy i zacząć życie bez lęku."

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę