Tajemnicza wyspa

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Tajemnicza wyspa" to jedna z najwspanialszych i najważniejszych powieści cyklu Vernowskiego, w której po raz ostatni spotykamy kapitana Nemo. To doskonała powieść podróżniczo-przygodowa, opowiadająca o perypetiach pięciu przyjaciół-rozbitków, którzy muszą sobie radzić na bezludnej wyspie. Wyspa ta kryje niezwykłą tajemnicę, którą bohaterowie muszą rozwikłać. Obfitująca w przygody, zwroty akcji, nieoczekiwane wydarzenia powieść przekazuje ponadto niezwykle wartościowe informacje o przyrodzie, wynalazkach, mówi o możliwościach człowieka, jego sile i uporze, o walce z przeciwnościami losu i prawdziwej, ludzkiej przyjaźni.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Juliusz Verne "Tajemnicza wyspa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiktoria Tomko
29 listopada 2020

Rewelacyjna! Książka wciągająca i zajmująca, definitywnie warta polecenia. Po raz kolejny styczność mamy z bohaterami przeżywającymi najróżniejsze przygody, niejednokrotnie niebezpieczne, lecz porywające. Bardzo wciągająca historia, którą czyta się z największą przyjemnością! Radzę jednak przeczytać najpierw poprzednią część, by w pełni nacieszyć się tą książką.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę