Szkoła w domu

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Edukacja domowa dziś dotyczy wszystkich! Jak uczyć dziecko w domu i nie zwariować?

Julie Bogart może sprawić, że dzieci będą uczyć się skuteczniej i lepiej niż w szkole!

Lockdown i czas zamknięcia szkół upłynęły Wam pod znakiem nauki zdalnej, prac plastycznych wykonywanych w domu i zajmowania się tym, co dotychczas w znacznej mierze spoczywało na barkach nauczycieli? Co nas jeszcze czeka?… Julie Bogart zainspiruje Was, doda otuchy i sprawi, że czas spędzony z dziećmi będzie dla wszystkich wartościowy! Oto książka, która stała się wyjątkowo ważna w czasach, gdy po prostu KAŻDY rodzic musi w jakimś stopniu zmierzyć się z wyzwaniami dotyczącymi edukacji domowej.

Autorka stwierdza: „Dorośli próbują. Używamy stopni, małych statuetek i deserów lodowych, żeby zachęcić dzieci do czytania, rozbioru logicznego zdań i gry na pianinie. Tymczasem te same dzieci wytrwają pięć godzin w palącym słońcu, trenując rzuty za trzy punkty, aby pobić swój życiowy rekord. Nie oczekując żadnej nagrody prócz satysfakcji”.

Na kartach Szkoły w domu Julie Bogart dzieli się z czytelnikami entuzjazmem, olśnieniami, zwątpieniem i momentami załamania – wszystkim, czego doświadczyła, organizując domową szkołę dla pięciorga własnych dzieci. W tej książce znajdziecie istotne przemyślenia na temat oficjalnego systemu edukacji, wnikliwe uwagi dotyczące dziecięcej duszy, przepisy na twórcze spędzanie wspólnego czasu, a także bardzo konkretne porady i pomysły:

– Jak urządzić kącik plastyczny, który zawsze będzie gotów dla małych artystów?

– Czym podsycić zapał dzieciaków i jak go nie ugasić?

– Jak wprowadzić magię do edukacji?

– Do czego inspirują kreskówki?

– Jak wykorzystać gry wideo do nauki mitologii, a Star Treka – do językoznawstwa?

Przeczytajcie tę niezwykłą książkę, przyjrzyjcie się uważnie i bez oceniania swoim dzieciom, a wspólnie spędzony czas bez wątpienia okaże się fascynującą przygodą.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
  • Rozmiar: 360 str. 5 ilustracji
  • ISBN: 9788308071892
  • Tłumacz: Natalia Wiśniewska
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Julie Bogart "Szkoła w domu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Zenobia Gawrych
12 listopada 2020

Autorka «Szkoły w domu» udowadnia wszystkim rodzicom, że nauczanie domowe może być prawdziwą przyjemnością i dobrą zabawą, zarówno dla dziecka jak i rodzica. Wyjaśnia jak wykorzystać sytuację otoczenia domowego i zrobić z niej dobry użytek, poprzez odpowiednio przygotowane miejsce pracy, jak pomóc dziecku w skupieniu się gdy obok patrzy na niego PlayStation, oraz jak wzmocnić skuteczność w zapamiętywaniu informacji. Inspirująca pozycja, myślę, że bardzo przydatna w obecnych czasach lockdownu. Polecam wszystkim rodzicom i życzę sukcesów w nauce.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę