3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Archipelag w płomieniach. L’Archipel en feu

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Archipelag w płomieniach” (inna wersja tytułu polskiego przekładu to „Archipelag w ogniu”) - powieść Juliusza Verne'a z cyklu „Niezwykłe podróże”. Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i francuskiej. Version bilingue: polonaise et française. „Archipelag...” to powieść historyczna. Akcja rozgrywa się na tle walki między Grekami i Turków na wyspach Morza Egejskiego w 1820 roku. „Archipelag w ogniu” To punkt zwrotny w twórczości, który Verne podejmuje nową tematykę – romans egzotyczny.


L'Archipel en feu est un roman historique de Jules Verne, paru en 1884. Le récit se déroule sur fond de lutte entre Grecs et Turcs dans les îles de la mer Égée, dans les années 1820. L’Archipel en feu est publié au moment où Jules Verne aborde un tournant dans son inspiration. Après le voyage lunaire, le tour du monde sous-marin ou en quatre-vingts jours, quelles autres intrigues «technologiques» inventer ? Verne se rabat donc sur l'exotisme et le romantisme. (http://fr.wikipedia.org/wiki/L'Archipel_en_feu)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Jules Verne "Archipelag w płomieniach. L’Archipel en feu" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Malina Orkan
28 grudnia 2021

Książka Juliusza Verne nie może być zła :-) Zdążyłam się o tym przekonać. «Archipelag w płomieniach» polecam fanom tego autora i nie tylko. Jest to świetna powieść na początek przygody z jego twórczością. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę