Nikt nie słuchaAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Szalone lata dziewięćdziesiąte w Polsce miały ścieżkę dźwiękową i było nią disco polo. Muzyka chodnikowa królowała na targowiskach, stadionach i w mafijnych dyskotekach. Przy disco polo przeżywano pierwszą miłość i wybierano prezydentów. W czasie niedzielnej emisji telewizyjnego Disco Relaxu ulice pustoszały, a księża przesuwali godziny mszy. A kasety i płyty, nie zawsze legalne, sprzedawały się w milionach.


Dzisiaj chodzi już o inne miliony – o miliony wyświetleń w internecie. Fani nie piszą do idoli listów, tylko zaczepiają ich na Facebooku. Największe gwiazdy gatunku wchodzą do głównego nurtu polskiej rozrywki, już nie siedzą w poczekalni. Disco polo wraca na stadiony i do telewizji. Ale przecież disco polo nikt nie słucha…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 08 maja 2020
  • Czas trwania: 9 godz. 50 min 44 sek.
  • ISBN: 978-83-66517-07-3
  • Lektor: Agnieszka Czekańska
  • Wydawca: Poznańskie
Judyta Sierakowska "Nikt nie słucha" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Maria Rolek
16 października 2020

Tytuł trafiony w punkt. Nikt nie słucha, każdy zna, czy to czary? O fenomenie disco polo w polskiej kulturze napisała Judyta Sierakowska w swojej książce «Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo». Dla mnie była to wspaniała podróż do lat 90 oraz ciekawa, wnikliwa analiza przeciętnego Polaka. Opisuje zmiany historyczne i ekonomiczne, które ukształtowały dzisiejszy wzór Polaka, a także skupia się na na kulisach przemysłu muzycznego. Ten, jakby nie patrzeć, kontrowersyjny temat w Polsce doczekał się w końcu własnej analizy i to w świetnym wydaniu. Gorąco polecam, warto przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę