Ziemia przeklętaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Epicka, owiana aurą legendy, wielowątkowa opowieść o narodzinach wielkiej Barcelony i ludziach, którzy gotowi byli oddać dusze w walce o jej wolność i dobrobyt.

861 rok. Z woli króla Franków Karola Łysego do Barcelony przybywa nowy biskup, Frodoi. Młody i ambitny kapłan ma zakończyć budowę katedry i podźwignąć miasto z upadku. Barcelona liczy zaledwie tysiąc pięćset dusz. Najazdy Saracenów i zbójeckich hord doszczętnie ją zrujnowały, okoliczne pola leżą odłogiem, pozbawione opieki Kościoła pospólstwo wróciło do pradawnych obrzędów.

Przybywający z garstką osadników biskup rozbudza nadzieje. Sprzyja mu sama Goda, darzona powszechnym szacunkiem, szlachetnie urodzona dama wywodząca się z antycznego rodu i nazywana „duszą Barcelony”. Tak piękna, że można przy niej zapomnieć o każdym złożonym ślubie.

Czy wplątany nieopatrznie w bezwzględną grę o władzę Frodoi wypełni swoją misję? Przemieni na powrót tę ziemię przeklętą w krainę mlekiem i miodem płynącą? Wyrwie mieszkańców ze szponów rozpaczy? Kto zasiądzie na pustym barcelońskim tronie? Jednym z kandydatów jest groźny i bezwzględny uzurpator, Drogo de Borr. Wspomagany siłą zbrojnych i afrykańską magią bękart już raz sięgnął po to, co do niego nie należało.

W tej walce pełnej intryg, spisków, podstępów i zdrad liczyć się będzie nie tylko potęga miecza, ale też męstwo, zwykły spryt i nadnaturalne moce. Rycerz bez ziemi, zaradna karczmarka i ostatnia uczennica bestiariusza zakręcą kołem historii… Ziemia przeklęta to ponad 800 stron trzymających w napięciu przygód napędzanych przed odwieczne ludzkie namiętności – żądzę posiadania, pragnienie zemsty, ambicję i miłość.

Ferrándiz genialnie oddaje nastrój mrocznych czasów, naznaczonych krwawymi walkami o władzę.

Ildefonso Falcones

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 stycznia 2020
  • Rozmiar: 720 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308071373
  • Tłumacz: Ewa Morycińska-Dzius
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Juan Francisco Ferrándiz "Ziemia przeklęta" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Angelina Zygmont
05 maja 2020

"Książka «„Ziemia przeklęta“» przedstawia IX wieczną Europę, a precyzyjniej – pogrążoną w strachu przed władzą absolutną Barcelonę, gdzie trwa eliminacja ludności pogańskiej.

Co najbardziej zwróciło moją uwagę, to szczegółowość i ogrom pracy literackiej jaką autor włożył w napisanie powieści. Rzetelna praca odpłaciła się autentycznym klimatem w fabule, oddającym w pełni konturowość opisywanych tu czasów. Nie zabraknie kwi, brutalnych wojen czy intryg, rewelacyjnie oddana atmosfera średniowiecznej Hiszpanii napisana w przystępny i wciągający sposób. Polecam fanom powieści historycznej, książka naprawdę warta uwagi. "

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę