ListyTekst

Z serii: Tolkien
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Unikatowy wgląd w umysł jednego z najwybitniejszych twórców fantastyki, który pozwala lepiej zrozumieć twórczość autora Władcy Pierścieni

Książka zabiera czytelnika w podróż przez całą pierwszą połowę XX wieku, od I wojny światowej do późniejszych dziesięcioleci, ukazując obraz wielkiego pisarza daleki od utrwalonych o nim stereotypów jako autorze, który uciekając od współczesności, schronił się w świecie swojej wyobraźni, czy przedstawiających Tolkiena jako znużonego światem, odizolowanego w uniwersyteckim świecie naukowca.

J.R.R. Tolkien, twórca bajecznego Śródziemia, przedstawionego w arcydziełach Hobbit, Władca Pierścieni i Silmarillion, był jednym z najwytrwalszych korespondentów w XX wieku. Pisał do swoich wydawców, rodziny, przyjaciół (m.in. do C.S. Lewisa, W.H. Audena i Naomi Mitchison) oraz do miłośników swych książek. Listy przedstawiają fascynujący portret Tolkiena jako gawędziarza, uczonego, katolika, ojca i uważnego obserwatora otaczającego go świata. Rzucają także wiele światła na jego geniusz twórczy oraz wielki plan stworzenia całego nowego świata – Śródziemia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 września 2020
  • ISBN: 9788382020878
  • Tłumacz: Agnieszka Sylwanowicz
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
John Ronald Reuel Tolkien "Listy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Urszula Krupska
12 listopada 2020

Jestem ogromną fanką mistrza Tolkiena już od wielu lat. Wykreowany przez niego świat jest absolutnie niepodrabialny i fantastyczny. Po przeczytaniu jego «Listów» tylko utwierdziłam się w moim przekonaniu jak mądry i bogaty światopoglądowo był autor, oraz jak wspaniałą erudycją obdarzyła go natura. Książka ta na pewno spodoba się miłośnikom Tolkiena, choć do sięgnięcia po nią zapewne nie trzeba ich namawiać. Rzuca nowe światło na jego dzieła oraz pomaga jeszcze lepiej zrozumieć życie autora. Prawie 350 listów z przypisami, a ja przeczytałam ją w niecałe 3 dni. Wspaniała! Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę