Stara baśńTekst

Polish classics
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Stara baśń
Stara baśń
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 32,94  26,35 
Stara baśń
Audiobook
Czyta Henryk Drygalski
19,95  15,76 
Szczegóły
Opis książki

IX wiek, władzę nad plemieniem Polan sprawuje Chwostek, znany z okrucieństwa kneź oraz jego żona Niemka Brunhilda. Pragną wprowadzić władzę absolutną i odebrać kmieciom dotychczasowe swobody. W wyniku ich rządów dochodzi do buntu ludności i wojny domowej. Na tle historyczno-politycznych utarczek rozgrywa się też historia miłosna. Doman, młody kmieć i wojownik zakochuje się w Dziwie, która mimo odwzajemnionego uczucia, zostaje przeznaczona do służby bogom. Nieustępliwy Doman zrobi wszystko, by ją zdobyć. Z jakim skutkiem?

Stara baśń nawiązuje do staropolskich podań i legend, . o królu Popielu, którego zjadły myszy. Dzięki niej poznajemy odległą historię Polan, ich codzienność i obyczaje. Powieść stanowi pierwszy tom cyklu «Dzieje Polski» napisanego przez Józefa Ignacego Kraszewskiego. W 2003 roku na motywach powieści Jerzy Hoffmann zrealizował historyczny film fabularny «Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem».

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
Józef Ignacy Kraszewski "Stara baśń" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Stara baśń
Audiobook
Czyta Henryk Drygalski
19,95  15,76 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę