Świat Zofii

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Świat Zofii
Świat Zofii
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,98  63,98 
Świat Zofii
Świat Zofii
Audiobook
39,99 
Szczegóły
Opis książki

Jedyne filozofowie wyprawiają się w niebezpieczną podróż ku ostatecznym granicom istnienia.

Świat Zofii, sztandarowy w twórczości Gaardera, odniósł spektakularny sukces w Norwegii, by w 1995 roku został NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYM SIĘ KSIĄŻKĄ NA ŚWIECIE. Powieść to przetłumaczono na czterdzieści pięć języków, a w samej Polsce sprzedana została w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Opowiada ona o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy – Platona, Sokratesa i Heideggera – odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb…

Jostein Gaarder (ur. 1952 r.) z zawodu nauczyciel filozofii, z zamiłowania zaś – pisarz; jest autorem wybitnych i niezmiernie popularnych powieści dla dorosłych i młodzieży, prezentujących ogrom dziedzictwa kulturowego Europy. Zawodowe skupienie Gaardera na historii europejskiej myśli filozoficznej połączone jest z niezwykła literacką wyobraźnią. Owa „uplastyczniona filozofia” spełnia oczekiwania czytelników z całego Świata i w każdym wieku. Książki Gaardera, na czele ze Światem Zofii, od lat kraju na listach bestsellerów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 11 listopada 2020
  • Rozmiar: 600 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381437356
  • Tłumacz: Iwona Zimnicka
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Jostein Gaarder "Świat Zofii" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Świat Zofii
Audiobook
39,99 
Roksana Kaplon
12 listopada 2020

Jeden z klasyków literatury filozoficznej, czyli «Świat Zofii», nie należy do łatwych lektur. Stanowi jednak rewelacyjne wprowadzenie do filozofii i dalszych badań w tym kierunku. Pamiętam, że dzięki tej książce polubiłam się z filozofią gdy byłam młodsza, jest napisana bowiem przystępnym językiem i zrozumiałym tonem. Tę pozycje mogą też czytać Ci, a nawet może przede wszystkim Ci, którzy nie mają o filozofii zielonego pojęcia. Pozostawia z szeregiem przemyśleń i uporządkowaną wiedzą podstawowych zagadnień przedmiotu. Naprawdę warto dać jej szansę. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę