Ostatni rozdział czyli Paragraf 22 bis

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W 1961 roku ukazał się Paragraf 22, książka uznana za jedną z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, drapieżna farsa o II wojnie światowej. 33 lata później Joseph Heller oddał w ręce czytelników kontynuację swojego głośnego dzieła.


Tym razem akcja powieści toczy się w Nowym Jorku, mieście opanowanym przez narkomanów, żebraków i prostytutki. Yossarian znów trafia do szpitala, gdzie symuluje chorobę i podrywa pielęgniarki. Przed szpitalem czatują na niego detektywi. Może wynajęła ich jego trzecia żona, a może jego szef Milo Minderbinder, właściciel jednego z największych koncernów w Ameryce? A może to nie detektywi, lecz agenci zamieszani w porwanie kapelana Tappmana? Tymczasem Milo próbuje sprzedać generałom z Pentagonu bombowiec nowej generacji, odznaczający się tym, że w ogóle go nie widać. Nikt jednak nie wie na pewno, czy maszyna naprawdę istnieje...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 08 kwietnia 2019
Joseph Heller "Ostatni rozdział czyli Paragraf 22 bis" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Eugenia Para
02 marca 2020

Książka moim zdaniem niedoceniana. To fakt, nie jest tak śmieszna jak Paragraf 22, ale ma wiele innych zalet. Przede wszytki jest bolesna ale jakże błyskotliwa, cięta i prawdziwa! Jest zdecydowanie dojrzalsza. Zabawne sytuacje również tu znajdziemy.. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę