Mr. BreakfastTekst

Z serii: Salamandra
1
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mr. Breakfast
Mr. Breakfast
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 68,80  55,04 
Mr. Breakfast
Mr. Breakfast
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Kiedy jedno życie to za mało.

Niespełniony komik Graham Patterson przejeżdża przez zapyziałe miasteczko w Karolinie Północnej, gdy nagle psuje mu się samochód. Zmuszony czekać dwa dni na naprawę, zachodzi do salonu tajemniczej tatuażystki. Zachwycony jej kunsztem, postanawia zrobić sobie tatuaż, który „najmniej mu się podoba”. Nie ma pojęcia, że tym samym zyskał moc przemieszczania się między równoległymi rzeczywistościami. Od tej pory życie Grahama Pattersona rozszczepia się na trzy splatające się wersje jego biografii. Kłopot w tym, że wersje te zaczynają się z sobą mieszać…

Dowcipna, lekka forma, a jednak skłaniająca do namysłu ? Carroll jest w tym mistrzem!

Jonathan Carroll jest jednym z moich ulubionych żyjących pisarzy. Właśnie przeczytałem jego najnowszą powieść Mr. Breakfast. Piękna i błyskotliwa refleksja na temat sztuki, miłości, natchnienia i tego, po co warto żyć. (…) Prawdziwa uczta. – Neil Gaiman.

Minutę temu skończyłem Twoją znakomitą powieść. Końcowe rozdziały czytałem wolniej, sycąc się cudownymi szczegółami. Ta książka jest dla Ciebie zarówno charakterystyczna – stanowiąc część mozaiki Carrolla – jak też jedyna w swoim rodzaju. Podoba mi się jej szufladkowa budowa na zasadzie rosyjskich matrioszek i podobają mi się nowe ujęcia, kiedy wcześniejsze zdarzenia ukazują odmienne oblicze w świetle późniejszych. Podoba mi się humor – figlarność, głupawe dowcipy i surrealnie proste/prosto surrealne kombinacje słów, które od początku są Twoim znakiem rozpoznawczym. – Jonathan Lethem

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 października 2019
  • ISBN: 9788381886994
  • Tłumacz: Jacek Wietecki
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Jonathan Carroll "Mr. Breakfast" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mr. Breakfast
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
34,90 
Książka należy do serii
«Salamandra»
Zimowy żołnierz
Księga Etty
Zabić drozda
-5%
Ramona Zlotnik
23 grudnia 2019

Gorąco polecam książkę «Mr Breakfast», to prawdziwie magiczna opowieść. Sięgnęłam po nią za namową koleżanki i już wiem, że było to moje pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z lekturą spod pióra Carrolla. Opowieść o sławnym «co by było gdyby…» i o konsekwencjach z podjętych decyzji. Wyobraźnia pisarza nie ma granic, a stworzona przez niego historia skłania do rozmyślań.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę