Dante. Sekretna historiaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Dlaczego Dante opisuje Piekło jako miejsce rzeczywiste? Do jakiego tajnego stowarzyszenia należał autor Boskiej komedii? Co wiązało Dantego z zakonem Templariuszy i tajnymi islamskimi organizacjami zbrojnymi? Jonathan Black, autor światowego bestsellera The Secret History of the World, odkrywa prawdziwą historię życia Dantego i Piekła. Dowiemy się z niej o sekretnych tunelach pod ulicami Florencji, odszyfrujemy ukryte kody, poznamy historię szalonych mnichów i przerażających tajemnych rytuałów. Chciwość, morderstwo, obsesje, zdrada  to nie tylko komponenty świetnej powieści sensacyjnej, ale także korzenie spisku, którego celem już od dwóch tysięcy lat jest jedno  uzyskanie władzy nad światem. Książka stanowi doskonały przegląd idei, jakie zainspirowały Dana Browna do napisania powieści Inferno, ale także swoiste wprowadzenie do historii okultyzmu i magii. Nie jest to z całą pewnością typowa biografia, gdyż autor skupia się na ezoterycznych zainteresowaniach oraz praktykach Dantego i podąża tym tropem, analizując treść jego największego dzieła  Boskiej komedii.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 28 listopada 2020
Jonathan Black "Dante. Sekretna historia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Zyta Gromek
27 stycznia

Książka Jonathana Blacka stanowi doskonały przegląd idei, jakie zainspirowały Dana Browna do napisania powieści «Inferno», ale także poniekąd jest to wprowadzenie do historii okultyzmu i magii. Znajdziecie tutaj pewne wycinki z życiorysu Dantego, jego ideach i związkach z templariuszami , a także historię podziemnych tuneli Florencji i tym, co działo się na ich grubymi warstwami. Serdecznie polecam te pozycje miłośnikom twórczości Dantego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę