Uważność dla wszystkich

Tekst
Mądrość, która może zmienić świat
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jon Kabat-Zinn, pionier uważności i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów ruchu mindfulness, zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia. W swoich bestsellerowych książkach pisze o związku pomiędzy praktyką uważności a naszym dobrym samopoczuciem, zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym, społecznym czy duchowym.

W Uważności dla wszystkich Kabat-Zinn wyjaśnia, jak tytułowa uważność może pomóc zmienić świat. Pokazuje, jak pod jej wpływem może rozwijać się demokracja i dlaczego mindfulness to klucz do zrozumienia problemów osobistych i globalnych, a w dalszej perspektywie – również do świadomego działania. Dzięki praktyce możemy stać się bardziej empatycznymi i świadomymi istotami – a stąd już tylko krok do pozytywnej zmiany w życiu naszym i innych.

Książka opiera się na osobistych doświadczeniach autora, twórcy programu redukcji stresu opartego na uważności. Kabat-Zinn jest autorem kilkunastu publikacji, w których uczy uważności oraz radzenia sobie z trudnościami życia codziennego. Do jego najbardziej znanych tytułów należą Gdziekolwiek jesteś, bądź, Życie, piękna katastrofa oraz Świadomą drogą przez depresję.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 20 stycznia 2021
  • Rozmiar: 240 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381432092
  • Tłumacz: Roman Skrzypczak
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Jon Kabat-Zinn "Uważność dla wszystkich" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Klara Obrochta
22 marca

Czy uważność może być źródłem pozytywnej zmiany w naszym życiu? Jon Kabat-Zinn (jeden z najbardziej znanych propagatorów mindfulness) przekonuje, że tak. I czyni to na rewolucyjną wręcz skalę, tym razem bowiem wychodzi w swych rozważaniach poza poziom jednostki, odnosząc swoje teorie w zasadzie do sposobu funkcjonowania całego świata. Jeśli lubisz poradniki, wskazówki jak się zachowywać, zmieniać wewnętrznie, mentalnie to powinna ta książka może Ci się spodobać. Autor przekazuje informacje w sposób jasny i przejrzysty. Ja natomiast przyznam, że jego poprzednia książka bardziej przypadła mi do gustu. Mimo to polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę