Myszy i ludzie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Myszy i ludzie
Myszy i ludzie
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 44,90  35,92 
Myszy i ludzie
Audio
Myszy i ludzie
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
24,90 
Szczegóły
Opis książki

Piękna opowieść o bezwarunkowej przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach. George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły fizycznej nie potrafi dostosować się do społecznych norm i co chwila sprowadza na siebie i George’a mniejsze lub większe nieszczęścia. Nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca, przyjaciele przemierzają pogrążone w Wielkim Kryzysie Stany w poszukiwaniu zarobku i akceptacji. Ich marzeniem i celem, do którego dążą, jest własna farma, na której mogliby wspólnie hodować króliki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
John Steinbeck "Myszy i ludzie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Myszy i ludzie
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
24,90 
Książka należy do serii
«John Steinbeck»
Zima naszej goryczy
Podróże z Charleyem
Tortilla Flat
-5%
Józefa Sochaczewska
24 grudnia 2020

Piekielnie dobra, niebanalna książka, która wywołała u mnie wiele emocji. Poruszająca historia o ludziach słabych jak myszy i o ludziach silnych, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Głównymi bohaterami są Lennie Small i George Milton, którzy przemierzają Amerykę lat 30. ubiegłego wieku w poszukiwaniu pracy – są oni pracownikami sezonowymi. Lennie i George to dwa przeciwieństwa, są jednak jak yin i yang. Historia ta porusza wiele zagadnień dotyczących człowieka i jego egzystencji. Niezwykła opowieść, nie da się przejść obok niej obojętnie. Jedyną wada jest jej objętość – chciałoby się więcej… Niełatwa w odbiorze, ale zdecydowanie godna uwagi. Gorąco polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę