WspólnikTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przekręt wszech czasów zaplanowany przez prawnika z małego miasta.Patrick Lanigan, młody, obiecujący adwokat, ginie w wypadku samochodowym. Kiedy wkrótce po tym z konta kancelarii, w której pracował, znika 90 milionów dolarów, rodzi się podejrzenie, że sfingował własną śmierć. Ludzie, którzy stracili przez niego pieniądze, są gotowi dużo zapłacić, żeby go dopaść i odzyskać swoją własność. Wygląda na to, że po czterech latach uda im się osiągnąć ten cel. Lanigan zostaje znaleziony w Brazylii. Ale po pieniądzach nie ma śladu…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-528-8
  • Redaktor: Anna Esden-Tempska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
John Grisham "Wspólnik" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Książka «Wspólnik» to moja pierwsza styczność z Johnem Grishamem. Aż dziw, bo gdy spoglądam na recenzje jego książek, to nie wiem jakim cudem nigdy o nim nie słyszałem. Nasze pierwsze «spotkanie» za pośrednictwem «Wspólnika» uważam za niezwykle udane. Świetnie poprowadzona, logicznie przemyślana fabuła, czyli przekręt życia w wykonaniu Patricka Lanigana. Uznany za zmarłego prawnik zostaje po latach odnaleziony. Jak udało mu się zniknąć i zabrać ze sobą ogromną sumę pieniędzy? Rozwiązanie intrygi było dla mnie sporym zaskoczeniem, Grisham wie jak przytrzymać czytelnika w napięciu do końca książki. Dodatkowo, bardzo podobał mi się użyty przez autora prawniczy dialekt, który dodaje książce klasy i atmosfery powagi. Bardzo dobra lektura.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę