Niewinny człowiekTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 65,50  52,40 
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
32,50  26,65 
Szczegóły
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
36  30,24 
Szczegóły
Opis książki

Manipulowanie faktami, podstawieni świadkowie i nieobiektywni przysięgli, niewidomy obrońca z urzędu, który nie może zobaczyć dokumentów ani dowodów, a w dodatku boi się swojego klienta.

Oskarżony, który z powodu stanu zdrowia nie powinien stanąć przed sądem... Jednym słowem wszystko, co może zamienić proces sądowy w farsę.


Przerażające, zważywszy że chodzi o oskarżonego, któremu grozi kara śmierci. Dla ludzi wierzących w zasadę domniemania niewinności to zbyt przerażające, by mogło być prawdziwe.


A jednak ta historia zdarzyła się naprawdę!


Ron Williamson miał być dumą swojej rodzinnej miejscowości....


Utalentowanemu chłopakowi udaje się to, o czym marzą wszyscy jego koledzy z niewielkiego miasta w Oklahomie – dostaje się do zawodowej ligi baseballowej. Niestety to, co w powszechnej opinii uchodzi za największe osiągnięcie w tej dziedzinie, dla Rona okazuje się początkiem końca. Alkohol, narkotyki, niewłaściwe kobiety, wybuchy niekontrolowanej agresji i wreszcie głęboka depresja czynią z niego idealnego podejrzanego, kiedy w spokojnym dotąd miasteczku dochodzi do brutalnego gwałtu i morderstwa.


Po dwóch latach od zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami Ady, śledztwo utyka w martwym punkcie. Niekompetentni policjanci koniecznie jednak chcą się wykazać, a Ron Williamson jest doskonałym kandydatem na kozła ofiarnego. Fakt, że zamordowana dziewczyna mieszkała blisko jego domu, wystarcza śledczym do podjęcia działań, które mają doprowadzić Rona na krzesło elektryczne.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 sierpnia 2019
  • ISBN: 978-83-8125-761-9
  • Redaktor: Robert Waliś
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
John Grisham "Niewinny człowiek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
32,50  26,65 
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
от 26,65 
Grażyna Baranowska
13 kwietnia 2020

Zapoznanie się z twórczością Grishama rozpoczęłam od «Niewinnego człowieka» właśnie. Książka tym bardziej wstrząsnęła mną, kiedy przeczytałam, że jest to literatura faktu. Prawdopodobnie nie jest to przypadek odosobniony, w historii znane jest wiele spraw kryminalnych, gdzie skazany na więzienie lub nawet na karę śmierci został niewinny człowiek. Ron Williamson i jego przyjaciel Denis Fritz, zostają oskarżeni o zamordowanie młodej dziewczyny. Dowody w sprawie są mocno naciągane, a wymuszone zeznania jednego świadka okazały się decydujące. Po latach odsiadki, nowe poszlaki skłaniają śledczych do ponownych badań DNA w sprawie, które rzucą nowe światło na winę skazanych. Niełatwa, wstrząsająca, ale bardzo ważna książka. Na pewno sięgnę po inne książki autora, jego styl bardzo mi się spodobał.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę