Niewinny człowiekTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 65,50 52,40
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
32,50 28,93
Szczegóły
Opis książki

Manipulowanie faktami, podstawieni świadkowie i nieobiektywni przysięgli, niewidomy obrońca z urzędu, który nie może zobaczyć dokumentów ani dowodów, a w dodatku boi się swojego klienta.

Oskarżony, który z powodu stanu zdrowia nie powinien stanąć przed sądem... Jednym słowem wszystko, co może zamienić proces sądowy w farsę.


Przerażające, zważywszy że chodzi o oskarżonego, któremu grozi kara śmierci. Dla ludzi wierzących w zasadę domniemania niewinności to zbyt przerażające, by mogło być prawdziwe.


A jednak ta historia zdarzyła się naprawdę!


Ron Williamson miał być dumą swojej rodzinnej miejscowości....


Utalentowanemu chłopakowi udaje się to, o czym marzą wszyscy jego koledzy z niewielkiego miasta w Oklahomie – dostaje się do zawodowej ligi baseballowej. Niestety to, co w powszechnej opinii uchodzi za największe osiągnięcie w tej dziedzinie, dla Rona okazuje się początkiem końca. Alkohol, narkotyki, niewłaściwe kobiety, wybuchy niekontrolowanej agresji i wreszcie głęboka depresja czynią z niego idealnego podejrzanego, kiedy w spokojnym dotąd miasteczku dochodzi do brutalnego gwałtu i morderstwa.


Po dwóch latach od zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami Ady, śledztwo utyka w martwym punkcie. Niekompetentni policjanci koniecznie jednak chcą się wykazać, a Ron Williamson jest doskonałym kandydatem na kozła ofiarnego. Fakt, że zamordowana dziewczyna mieszkała blisko jego domu, wystarcza śledczym do podjęcia działań, które mają doprowadzić Rona na krzesło elektryczne.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 sierpnia 2019
  • ISBN: 978-83-8125-761-9
  • Redaktor: Robert Waliś
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
John Grisham "Niewinny człowiek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
32,50 28,93

Zapoznanie się z twórczością Grishama rozpoczęłam od «Niewinnego człowieka» właśnie. Książka tym bardziej wstrząsnęła mną, kiedy przeczytałam, że jest to literatura faktu. Prawdopodobnie nie jest to przypadek odosobniony, w historii znane jest wiele spraw kryminalnych, gdzie skazany na więzienie lub nawet na karę śmierci został niewinny człowiek. Ron Williamson i jego przyjaciel Denis Fritz, zostają oskarżeni o zamordowanie młodej dziewczyny. Dowody w sprawie są mocno naciągane, a wymuszone zeznania jednego świadka okazały się decydujące. Po latach odsiadki, nowe poszlaki skłaniają śledczych do ponownych badań DNA w sprawie, które rzucą nowe światło na winę skazanych. Niełatwa, wstrząsająca, ale bardzo ważna książka. Na pewno sięgnę po inne książki autora, jego styl bardzo mi się spodobał.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?