Darujmy sobie te świętaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy można zrezygnować z obchodzenia świąt Bożego Narodzenia? Wyłamać się z tradycji, uwolnić od chaosu i presji przedświątecznych przygotowań, od kupowania choinki, prezentów oraz dekorowania domu? Luther i Nora Krankowie, których jedyna córka Blair wyjechała właśnie na rok do Peru jako wolontariuszka, postanawiają po raz pierwszy w życiu zaoszczędzić na świętach. Rejs po Karaibach, na który planują wypłynąć dokładnie w Boże Narodzenie, będzie ich kosztował zaledwie połowę świątecznych wydatków. Niestety, wkrótce oboje przekonają się na własnej skórze, czym jest chodzenie pod prąd. Presja osób, które im coś oferują, zbierających datki lub liczących na wigilijny obiad, jest wręcz zabójcza. Główną kością niezgody staje się bałwanek na dachu. Jego brak może przekreślić szanse całej ulicy na zdobycie dorocznej nagrody. Ale to nie koniec kłopotów. W Wigilię rano dzwoni Blair z niespodziewaną informacją: jeszcze tego samego dnia wróci do domu z narzeczonym, który nigdy nie widział amerykańskich świąt i bardzo się na nie cieszy. Co robić, jak zapobiec nadchodzącej katastrofie? Półki w sklepach świecą pustkami, kupienie choinki graniczy z cudem, a goście wigilijni zostali odwołani…


DARUJMY SOBIE TE ŚWIĘTA to ciepła, nasycona humorem i zabawnymi obserwacjami obyczajowymi opowieść wigilijna. Na podstawie książki powstał film z Timem Allenem, Jamie Lee Curtis i Danem Aykroydem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7885-199-8
  • Tłumacz: Anna Esden-Tempska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
John Grisham "Darujmy sobie te święta" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Rewelacyjna pozycja na święta! Skłania do refleksji nad tematem szczerego podejścia do okresu świąt, który powinien by czasem zadumy i spędzania go w gronie najbliższych. Bohaterowie opowieści – Luter i Nora, postanowili «darować sobie święta», czyli nie będzie choinki, prezentów i wszystkiego co z Bożym Narodzeniem w kręgu kultury chrześcijańskiej się kojarzy. Będzie za to plaża na Karaibach i drinki. Ich jedyna córka i tak przebywa w Peru i ani myśli o przyjeździe do domu na święta. Jednak Grisham przypomina czytelnikom, że pęd świąteczny to nie jest duch świąt i że «jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga wystarczy opowiedzieć mu o swoich planach». Świetne lekkie pióro autora zapewniło mi fantastyczną rozrywkę, do której na pewno wrócę przy kolejnych świętach. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?