Niewinny człowiekAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
E-book
33 
Szczegóły
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Niewinny człowiek
Audiobook
Czyta Wiktor Zborowski
32,50 
Szczegóły
Opis książki

Manipulowanie faktami, podstawieni świadkowie i nieobiektywni przysięgli, niewidomy obrońca z urzędu, który nie może zobaczyć dokumentów ani dowodów, a w dodatku boi się swojego klienta.

Oskarżony, który z powodu stanu zdrowia nie powinien stanąć przed sądem... Jednym słowem wszystko, co może zamienić proces sądowy w farsę.


Przerażające, zważywszy że chodzi o oskarżonego, któremu grozi kara śmierci. Dla ludzi wierzących w zasadę domniemania niewinności to zbyt przerażające, by mogło być prawdziwe.


A jednak ta historia zdarzyła się naprawdę!


Ron Williamson miał być dumą swojej rodzinnej miejscowości....


Utalentowanemu chłopakowi udaje się to, o czym marzą wszyscy jego koledzy z niewielkiego miasta w Oklahomie – dostaje się do zawodowej ligi baseballowej. Niestety to, co w powszechnej opinii uchodzi za największe osiągnięcie w tej dziedzinie, dla Rona okazuje się początkiem końca. Alkohol, narkotyki, niewłaściwe kobiety, wybuchy niekontrolowanej agresji i wreszcie głęboka depresja czynią z niego idealnego podejrzanego, kiedy w spokojnym dotąd miasteczku dochodzi do brutalnego gwałtu i morderstwa.


Po dwóch latach od zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami Ady, śledztwo utyka w martwym punkcie. Niekompetentni policjanci koniecznie jednak chcą się wykazać, a Ron Williamson jest doskonałym kandydatem na kozła ofiarnego. Fakt, że zamordowana dziewczyna mieszkała blisko jego domu, wystarcza śledczym do podjęcia działań, które mają doprowadzić Rona na krzesło elektryczne.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 22 sierpnia 2020
  • Czas trwania: 14 godz. 26 min 37 sek.
  • ISBN: 978-83-8215-211-1
  • Lektor: Wiktor Zborowski
  • Redaktor: Robert Waliś
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
John Grisham "Niewinny człowiek" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Niewinny człowiek
E-book
33 

Dla miłośników literatury faktu ta książka będzie strzałem w 10. Bardzo lubię twórczość Grishama, książką «Niewinny człowiek» tylko utwierdził mnie w przekonaniu o swoim geniuszu. Książka nie należy do lekkich, bo brak w niej dialogów i wartkiej akcji, ale mam w sobie to «coś», czego w książkach szukam. Nie mogłem się oderwać od czytania. Budzi całą gamę emocji.. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę