Turniej w GorlanieneTekst

Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

PREQUEL Z UDZIAŁEM JEDNEGO Z NASZYCH ULUBIONYCH ZWIADOWCÓW – HALTA!

Halt i Crowley odkrywają, że ambitny baron Morgarath przeniknął poprzez swoich szpiegów w szeregi zwiadowców. Obaj wyruszają więc na północ, by znaleźć Księcia Duncana i zdobyć królewski nakaz, dzięki któremu powstrzymają Morgaratha zanim będzie za późno. Osłabiając Zwiadowców, najpotężniejszą siłę wspierającą króla, Morgarath planuje zagarnąć tron. Gdy Halt i Crowley docierają do Gorlanu, odkrywają, jak bliski sukcesu jest baron. Ma on plan, by skompromitować księcia i oddalić go od ojca. W tym samym czasie podstępnie starał się zdobyć zaufanie i podziw Rady Baronów i wspomóc realizację swego planu. Jeśli młodzi zwiadowcy mają zapobiec dalszym nadużyciom, będą musieli wstąpić na niebezpieczną ścieżkę, która doprowadzi ich do corocznego turnieju w Gorlanie. Tam rozegra się seria zajadłych pojedynków. Cała historia rozgrywa się w czasach, kiedy Will nie był jeszcze uczniem Halta, ale opowiedziane w niej wydarzenia znajdą swój finał w „Ruinach Gorlanu” i „Płonącym moście”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
John Flanagan "Turniej w Gorlaniene" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Józefa Chludzinska
31 sierpnia 2020

John Flanagan zaserwował mi kolejną dawkę wrażeń i jak zwykle nie zawiodłam się na powieści spod jego pióra. Nie mogłam się doczekać aby przeczytać «Turniej w Gorlanie»! W tym tomie mamy okazję lepiej poznać Halta i Crowleya oraz ich wieloletnią przyjaźń. Wracamy z fabułą do czasów, gdy Halt jeszcze nie był w tej elitarnej jednostce, ale tylko próbował przebić się w jej szeregi. Bardzo ucieszyłam się na poświęcenie przez autora większej uwagi mojemu ulubionemu bohaterowi. Zostało też wyjaśnionych wiele wątków, które wcześniej były owiane tajemnicą. Przezabawne dialogi i wartka akcja sprawiły, że wsiąknęłam w ich świat ponownie. Seria Zwiadowcy to jedna z najlepszych jakie kiedykolwiek czytałam. Szczerze polecam tym, którzy jeszcze nie mieli okazji przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę