Okup za ErakaTekst

Z serii: Zwiadowcy #7
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Oto historia z czasów, gdy Will był uczniem Halta - historia, której jeszcze nie znacie...


Siódmy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana, która sprzedała się na świecie w wielomilionowym nakładzie. Rozgrywający się niedługo po wydarzeniach opisanych w „Bitwie o Skandię”, „Okup za Eraka” jest chronologicznie wcześniejszy niż „Czarnoksiężnik z Północy” oraz „Oblężenie Macindaw”.


Marzenie Willa wreszcie się spełniło. Po długiej, pełnej niebezpiecznych przygód nauce, otrzymał wreszcie odznakę królewskiego zwiadowcy... Araluen zawarł właśnie przymierze z wojowniczymi Skandianami, jednak pakt staje pod znakiem zapytania, gdy przywódca wojowników Północy znika, porwany przez tajemnicze pustynne plemię. Will, Halt, Gilan, Evanlyn, Horace i Svengal ruszają tropem Aridianów, aż na bezlitosną, spaloną słońcem pustynię. Od tego, czy uda im się uwolnić Eraka, zależy przyszłość Araluenu. Ale bezmierne, pozbawione życia piaski rządzą się własnymi prawami, a zasady, które obowiązują na ziemiach koczowników nie są tymi, których nauczył się Will... Obcy na obcej ziemi, bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z porywaczami, ale stawić czoła burzom piaskowym i koszmarnemu gorącu, które przemieniło krainę Aridianów w piekło – piekło, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
John Flanagan "Okup za Eraka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Zwiadowcy»
Klan Czerwonego Lisa
Pojedynek w Araluenie
Zaginiony książę
-5%
Benedykt Kopernik
05 maja 2020

Seria «Zwiadowcy» już od pierwszego tomu urzekła mnie. Od tamtej pory z niekrytym entuzjazmem sięgam po kolejne części cyklu. Tym razem padło na tom siódmy. I tym razem dostałem wspaniałą porcję przygód, wrażeń i humoru, gdy wraz moimi ulubionymi bohaterami, mogłem poczuć dreszczyk emocji. Przenosimy się na gorące piaski pustyni Arydi, gdzie autor zaserwuje niezły zwrot akcji. Momentami naprawdę trzyma w napięciu, akcja jest wartka i nie zwalnia, daje odpowiednią dawkę wrażeń, aby nie dało się oderwać od czytania. Świetny cykl. Czyta się praktycznie jednym tchem. Polecam miłośnikom przygód i fantasy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę