KalderaTekst

Z serii: Drużyna #7
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W Hallasholm Stig przygotowuje się do wielkiego turnieju, w którym zostanie wyłoniony najwaleczniejszy spośród wojowników Skandii. Późną nocą ktoś stuka do jego drzwi, ktoś kogo Stig nie spodziewał się już nigdy zobaczyć – przybywa z prośbą o pomoc. Z prośbą, której Czaplom nie godzi się odrzucić, bo chodzi o misję ratunkową na niespotykaną skalę.


Daleko, na przeciwległym krańcu oceanu, leży miasto i cesarstwo Byzantos, nękane napaściami pirackich hord. Agresorzy porwali syna cesarzowej Justyniany. Drużyna wyrusza pod osłoną ciemności, by ocalić chłopca z rąk porywaczy. Ich okręt wyrusza na południe, płynąc ku wyspie Santorinos, gdzie nad zalanym falami oceanu gigantycznym kraterem dawno wygasłego wulkanu na niedostępnym urwisku wznosi się potężna twierdza.


W siódmej części kipiącej od fascynujących przygód serii Drużyny, Czaple zmagają się z piratami pośród wzburzonych morskich odmętów. Na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za losy imperium!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7686-643-7
  • Tłumacz: Zuzanna Byczek
  • Wydawca: Jaguar
  • Spis treści
John Flanagan "Kaldera" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Drużyna»
Nieznany ląd
Kaldera
Powrót Temudżeinów
-5%
Pakosław Krok
20 kwietnia 2020

Po ukończeniu wspaniałej serii Johna Flangana «Zwiadowcy» nie mógłbym nie sięgnąć po inne cykle autora. Muszę przyznać, że cykl «Drużyna» również trzyma świetny poziom, osobiście uwielbiam styl i pomysłowość autora, które nie zmieniają się nawet jeśli tematyka powieści jest kompletnie różna, dlatego mogę powiedzieć, że obie serie są fenomenalne. Siódma część, czyli Kaldera, zadowalająco zamyka wszystkie, rozpoczęte wcześniej wątki w powieściach i wkręca czytelnika na całego. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do tego cyklu. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę