Auschwitz. Szachy ze śmierciąTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

SS Obersturmführer Paul Meissner przybywa do obozu w Auschwitz wprost z frontu wschodniego. Ciężko ranny podczas walk, obecnie może pełnić jedynie funkcje administracyjne. Pierwszym i najpilniejszym zadaniem jest wzmocnienie podupadającego morale odbywających służbę w obozie oficerów i żołnierzy. Meissner zakłada klub szachowy. Pomysł szybko chwyta, stwarzając esesmanom możliwość obstawiania wyników meczów i zawierania nielegalnych zakładów. Tymczasem do uszu Obersturmführera trafia informacja, że wśród więźniów są także szachiści, z których jeden, francuski Żyd Emil Clément, z zawodu zegarmistrz, cieszy się opinią niepokonanego…

Głęboko poruszająca powieść o niezwykłej przyjaźni między nazistą i Żydem. „Szachy ze śmiercią” to książka wyzwanie, stawiająca pytania o granice przebaczenia i cenę życia przepełnionego goryczą.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788381395663
  • Tłumacz: Bohdan Maliborski
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
John Donoghue "Auschwitz. Szachy ze śmiercią" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
autoreg851561437
12 marca

Książka napisana jest w ciekawy sposób, łącząc czas po wojnie i prowadzone rozmowy o czasach obozowych z przeżyciami bohaterów w czasie wojny. Powyższe pozwala czytelnikowi zrozumieć reakcje bohaterów, ich odczucia bez konieczności wyszukiwania w myślach informacji, które odnosiły się do danej sytuacji. Treść książki chłonie się w zaskakująco szybkim tempie, pomimo trudnego tematu, poruszanego przez autora. Gorąco polecam niniejszą lekturę!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę