Paradoks czasuTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jak odzyskać dzień wczorajszy, cieszyć się dniem dzisiejszym i zapanować nad dniem jutrzejszym? Fascynująca lektura o znaczeniu czasu w życiu każdego z nas. Czym jest teraźniejszość, kiedy to w mgnieniu oka dzieje się wszystko, co rzeczywiste? Czym staje się przyszłość widziana przez okulary teraźniejszości? W końcu - czym jest przyszłość, gdy uwzględnimy czas, jaki nadejdzie po naszej śmierci? Autorzy zadają te pytania, przyglądając się upływowi życia ludzkiego i strukturze zmiany. Ukazują emocjonalne aspekty subiektywnego strumienia czasu - miłość i szczęście, które urzeczywistniają się w niepokojącym otoczeniu biznesu i polityki. Pokazują, jak dzięki świadomemu doświadczaniu przemijania zadbać o lepsze zdrowie, bardziej dochodowe inwestycje, błyskotliwą karierę i większą radość w relacjach osobistych. Książka ta jest przewodnikiem po tym, jak inwestować w swoją przyszłość. Czas ma znaczenie, nieważne kim jesteś, gdzie mieszkasz, ile masz lat i czym się zajmujesz. Niezależnie od tego, czy pijesz w samotności, czy też jesteś przywódcą narodów, czas ma znaczenie. Czy jesteś samotną matką, dyrektorem, nauczycielem, studentem, czy więźniem, czas ma znaczenie. Możesz być wyluzowanym hedonistą, czy też żwawo pnącym się do góry, pracoholikiem typu A, czas ma znaczenie. Twój czas jest cenny. Odbywasz tę podróż tylko raz, jest więc niezwykle istotne byś wykorzystał ją możliwie jak najlepiej. (fragment tekstu) Mamy do czynienia z naukową publikacją z zakresu psychologii społecznej, która może być użyteczna dla wszystkich. Jest przy tym napisana prostym i eleganckim językiem i nie wymaga od czytelnika specjalistycznej wiedzy. Jest to w najlepszym wydaniu popularyzacja badań psychologicznych na niebłahy temat, obchodzący każdego myślącego człowieka. (Z recenzji prof. Marii Materskiej)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
  • ISBN: 978-83-01-18391-2
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
John Boyd "Paradoks czasu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Rewelacyjna popularno-naukowa książka. Napisana przystępnym językiem, zrozumiałym dla każdego. Pomaga zrozumieć nasze podejście do czasu i wypracować zdrowsze podejście do życia. Autorzy, amerykańscy psychologowie, piszą o czymś, co dotyczy każdego, wpływa na większość podejmowanych decyzji, odbija się na relacjach międzyludzkich i karierze. Mowa o sposobach postrzegania i interpretowania czasu. Oto niektóre z problemów, które omawiają: punktualność i jej brak, nałogi, odchudzanie się, emerytury, wojna, terroryzm, polityka. Na pewno będę wracać do tej pozycji, ponieważ zmieniła moje postrzeganie rzeczywistości. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę