Kryształowi. Tom 1. Świeża krewTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Kryształowi. Tom 1. Świeża krew
Kryształowi. Tom 1. Świeża krew
Audiobook
Czyta Adam Bauman
Szczegóły
Opis książki

Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami.

Marek, były funkcjonariusz BSWP

Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą – świecą służbową legitymacją.

Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są "kryształowymi", choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji.

Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem, a kto fałszywym gliną?

Brutalna. Brudna. Brawurowa. Ostra jazda! Polecam!

Paulina Świst

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Joanna Opiat-Bojarska "Kryształowi. Tom 1. Świeża krew" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Kryształowi. Tom 1. Świeża krew
Niedostępna w sklepie
Czyta Adam Bauman
Dominik Nosek
08 kwietnia 2020

"Świerza krew" Pani Joanny Opiat-Bojarskiej, to osadzona w realiach gangstersko-policyjnego światka proza sensacyjna. Brutalna i pełna wulgaryzmów, co nie dziwi przy danej tematyce. Książka niezwykle wciąga, pokazuje sieć układów między członkami tych dwóch, przeciwstawnych społeczności, co pozwala spojrzeć na polską policję z innej perspektywy (choć przypomnijmy, że nie jest to proza faktu, a fikcja literacka). Dużo akcji, sporo przerażających scen, ale trzyma w napięciu. Jak dla mnie to gotowy scenariusz na film gangsterski. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę