Poduszka w różowe słonie

Tekst
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Joanna M. Chmielewska za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Hanka, po traumatycznych przejściach z dzieciństwa, nie potrafi nawiązywać bliskich relacji z ludźmi. Właściwie tylko jedna osoba jest jej naprawdę bliska, przyjaciółka ze szkolnej ławy.

Problem zaczyna się, gdy przyjaciółka odchodzi zostawiając Hani pod opieką swoją małą córeczkę...

Fragment książki

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7779-028-1
  • Redaktor: Dorota Koman
  • Wydawca: MG
  • Spis treści
Joanna M. Chmielewska "Poduszka w różowe słonie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Berenika Mikolajewska
02 października 2020

Joanna Maria Chmielewska stworzyła niezwykle wymowny obraz dziecka borykającego się ze stratą matki, obraz okresu żałoby, a także wizerunek kobiety dojrzałej, a tak naprawdę pozostającej małą dziewczynką. Psychologiczne wykształcenie z pewnością tu pomogło. Widać, że poruszane w książce tematy są przedstawione bardzo sugestywnie, z wyczuciem słowa. Jest cała gama emocji, która towarzyszyła mi podczas czytania. Od cierpienia po smutek, lęk, wzruszenie i radość. Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Hanka, która wiedzie dość spokojne i uporządkowane życie. Pewnego dnia umiera jej najlepsza przyjaciółka, z którą przyjaźniła się praktycznie od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Kobieta przed śmiercią koleżanki, obiecała, że zaopiekuje się jej córeczką, która nie ma żadnej rodziny. Kiedy Ania trafia pod dach Jankowskiej, ich życie diametralnie się zmienia… Z całego serca polecam tę piękną książkę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę